Які вправи корисні при варикозі, а які – шкідливі: рекомендації лікарів

Список вправ, які можна і не можна робити при варикозній хворобі.

Варикозне розширення вен  – підступна хвороба, яка з віком розвивається в багатьох жінок і чоловіків. Лікарі-остеопати попереджають, що при варикозі деякі вправи можна робити, а деякі – навпаки, не варто.

Водночас, експерти стверджують, що втома ніг і судинна сіточка ще не свідчать про наявність у людини варикозу. Однак хвороба молодшає: за офіційною статистикою, варикоз трапляється у 60% людей. Серед них чимало молодих жінок і навіть підлітків.

Отже, при варикозі або його ознаках протипоказані присідання з вагою, інтенсивні силові тренування в залі, біг по асфальту, легкоатлетичні стрибки і серйозний велоспорт. Адже якщо стінки судин людини ослаблені, це може погіршити ситуацію, тому що йде навантаження на венозну мережу.

Щоб поліпшити кровообіг в нижніх кінцівках, остеопати рекомендують наступні вправи. В положенні стоячи підніматися на носочки і опускатися на п’яти; по черзі піднімати ноги і «малювати» кожною цифру 8. Також корисний марш на місці і присідання без навантаження. Руки потрібно витягнути вперед, коліна не повинні виходити за ступні.

Варикоз

А ці вправи ефективні для ступень. Перша – лежачи або сидячи піднімати ступні вище колін і «малювати» кола пальцями. Рухатися повинен тільки голеностоп. Вправа друга – максимально тягнути носок до себе. Третя – повороти ступень назовні і одна до одної.

Водночас варто пам’ятати, що покращувати кровообіг потрібно не тільки в ногах, а й у всьому організмі. Тому лікарі радять робити вправи для шиї, попереку, тазу.

Схожі статті

Новини здоров’я: вчені провели лабораторне дослідження – у кліщів є “улюблена” група крові

Дуже довго вчені не могли зрозуміти, за якими саме алгоритмами працює природа кліщів, з якими ми так не хочемо зіштовхуватися у повсякденному житті.

Корисніша за лосося, дешевше за скумбрію: дієтологи назвали рибу №1 для здоров’я

Її можна знайти майже в кожному магазині, і коштує вона зовсім небагато. Але дієтологи називають цю рибу однією з найцінніших. У ній багато білка та корисних жирів. Ідеальне харчування на кожен день.

Сироп від кашлю можна знайти в лісі, але йти по нього слід уже зараз: до 1 червня

Цей засіб повністю натуральний, а зберігати його можна у погребі чи в холодильнику. Зробити зараз, а користовуватися протягом усієї осені та зими. Їсти можуть навіть діти!

Шкода, замаскована під користь: 3 рослинні олії, які не варто купувати навіть зі знижкою

Деякі рослинні олії тільки здаються хорошими. А насправді від них не те що користі для здоров'я немає, а деколи навіть навпаки. Дієтологи розповіли про те, які види олії краще обходити стороною.

Правила гігієни, про які ніхто не знає: чи обов’язково митися щодня, щоб бути чистими?

Чи потрібно людині митися щоденно? Дехто вважає, що обов'язково, та всіляко дотримується цього. Інші ж впевнені, що це зайве. Тож спеціалісти пояснили, як необхідно робити насправді.

Смачний натуральний чай із полуничного листя: 3 причини заготовити його на зиму

Мабуть, у світі нема людей, які б не пили чай. Але не всі знають, що його можна не купувати, а робити самостійно. Причому він буде навіть смачнішим та ароматнішим, ніж магазинні.