Топ 7 порад, чого не можна робити, якщо ви захворіли на коронавірус

Страх поганий порадник. Часто люди, щоб вберегтися від чогось, наприклад від хвороби, починають вдаватися до різних народних та нетрадиційних профілактичних методів

Не поспішайте і не робіть собі на школу собі, – кажуть спеціалісти у 5.ua

Не приймайте профілактично ліки

Часто налякані люди починають безпідставно і неконтрольовано приймати різні харчові добавки, вітаміни, а то й медичні препарати, такі, як інтерферон. «Не робіть цього», – просить і попереджає завідувач кафедри дитячих інфекційних захворювань в Національного медичному університеті імені Богомольця Сергій Крамарьов.

На сьогодні не існує жодного визнаного ефективного засобу від коронавірусу. Найкраще – це часте миття рук і соціальна дистанція.

Не передозуйте з вітамінами

Вітаміни організму потрібні, але їх надмірна кількість в організмі ще шкідливіша, ніж нестача, стверджує лікар Крамарьов .

Небезпечний для людського організму надлишок вітаміну D і C, цинку. Це може спричинити різні побічні ефекти. Наприклад, для  вітаміну D добова норма не більше 400-500 міжнародних одиниць., для цинку – 15-20 міліграм. Збільшувати дозування не можна.

Медики на варті
Медики на варті

Не робіть зайві тести

Якщо ви занедужали, не поспішайте робити тест. «У найперші дні захворювання ПЛР-тести частіше показують хибно-негативні результати», – каже лікар-епідеміолог Людмила Мухарська.

Не поспішайте з КТ у перші дні хвороби

Для чого вам зайва доза опромінення? Комп’ютерна томографія чи рентгенівський знімок доцільно робити госпіталізованим пацієнтам, які мають показання до цього обстеження – важку задуху, високу температуру, – говорить колишня в.о. міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун

Не лікуйтеся антибіотиком

Антибіотик при вірусній інфекції доцільний лише у тому випадку, якщо встановлено супутню бактеріальну інфекцію. Це робиться за допомогою лабораторних аналізів або рентгенографії за відсутності позитивної динаміки на 6-й день хвороби.

“Невиправданий прийом антибіотику може спровокувати набряк легень”, – застерігає інфекціоніст Київської міської лікарні №4 Євген Дубровський у своєму блозі у Фейсбуку.

Срін з Фейсбуку
Срін з Фейсбуку

Не приймайте противірусні препарати

Приймання будь-яких вірусних препаратів може спровокувати неконтрольовану гіперімунну відповідь організму на проникнення COVID-19 в легені, наполягає лікар Дубровський.

Не збивайте невисоку температуру

Якщо людина переносить, то температуру до 38,5 градусів ніколи не збивайте. Усе, що вище потрібно контролювати.

 

Схожі статті

1 дешевий продукт із раціону може стати ключем до 100-річного ювілею – секрет всіх довгожителів

Довгожителі як ніхто знають, які продукти потрібно вживати, щоб бути здоровими - який 1 інгредієнт може прибавити вам роки, якщо його їсти на регулярній основі?

5 продуктів, які допомагають виспатися: їх можна і треба їсти на ніч – “дієта” від безсоння

Багато людей мають проблеми зі сном, але в їхніх силах їх подолати - внесіть ці 5 продуктів до вашого щоденного раціону, щоб нормально засинати не прокидатись посеред ночі.

Простий тест на старість: експерти назвали вправу, яка покаже реальний вік та рівень здоров’я

Цей популярний тест, який складається з двох простих вправ, допоможе перевірити ваш стан здоров'я, а також визначити реальний вік. Мільйони людей із усього світу вже встигли його пройти.

Викиньте ці чашки: з якого посуду не можна пити чай і каву – організм вам не “подякує”

Ніхто не задумується про те, чи має влеике значення, з якого посуду ви їсте та п'єте різні напої, а дарма - з яких чашок не можна пити чай і каву?

Марина Боржемська розповіла, як прості кроки змінюють ваше тіло та здоров’я – всього 10 хвилин

Зірковий фітнес-тренер Марина Боржемська розповіла про найпростіший спосіб підтримки здоров'я та активності на високому рівні. Що відбувається в організмі з кожним пройденим кроком?

Секрет довголіття від 95-річного лікаря: що він їсть щодня для міцного здоров’я і молодості

Більшість людей впевнена, що здоров'я залежить від фізичної активності. Але насправді значно більше вирішує харчування. Тож що варто їсти, аби навіть в старості залишатися енергійними та бадьорими?