Не поспішайте і не робіть собі на школу собі, – кажуть спеціалісти у 5.ua
Не приймайте профілактично ліки
Часто налякані люди починають безпідставно і неконтрольовано приймати різні харчові добавки, вітаміни, а то й медичні препарати, такі, як інтерферон. «Не робіть цього», – просить і попереджає завідувач кафедри дитячих інфекційних захворювань в Національного медичному університеті імені Богомольця Сергій Крамарьов.
На сьогодні не існує жодного визнаного ефективного засобу від коронавірусу. Найкраще – це часте миття рук і соціальна дистанція.
Не передозуйте з вітамінами
Вітаміни організму потрібні, але їх надмірна кількість в організмі ще шкідливіша, ніж нестача, стверджує лікар Крамарьов .
Небезпечний для людського організму надлишок вітаміну D і C, цинку. Це може спричинити різні побічні ефекти. Наприклад, для вітаміну D добова норма не більше 400-500 міжнародних одиниць., для цинку – 15-20 міліграм. Збільшувати дозування не можна.
Не робіть зайві тести
Якщо ви занедужали, не поспішайте робити тест. «У найперші дні захворювання ПЛР-тести частіше показують хибно-негативні результати», – каже лікар-епідеміолог Людмила Мухарська.
Не поспішайте з КТ у перші дні хвороби
Для чого вам зайва доза опромінення? Комп’ютерна томографія чи рентгенівський знімок доцільно робити госпіталізованим пацієнтам, які мають показання до цього обстеження – важку задуху, високу температуру, – говорить колишня в.о. міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун
Не лікуйтеся антибіотиком
Антибіотик при вірусній інфекції доцільний лише у тому випадку, якщо встановлено супутню бактеріальну інфекцію. Це робиться за допомогою лабораторних аналізів або рентгенографії за відсутності позитивної динаміки на 6-й день хвороби.
“Невиправданий прийом антибіотику може спровокувати набряк легень”, – застерігає інфекціоніст Київської міської лікарні №4 Євген Дубровський у своєму блозі у Фейсбуку.
Не приймайте противірусні препарати
Приймання будь-яких вірусних препаратів може спровокувати неконтрольовану гіперімунну відповідь організму на проникнення COVID-19 в легені, наполягає лікар Дубровський.
Не збивайте невисоку температуру
Якщо людина переносить, то температуру до 38,5 градусів ніколи не збивайте. Усе, що вище потрібно контролювати.