Самоізоляція і голод однаково впливають на мозок людини: результати дослідження

Вчені з Массачусетського технологічного інституту з'ясували, що голод і соціальна ізоляція активують одну і ту ж область головного мозку.

Люди — соціальні істоти, тож самоізоляція в зв’язку з пандемією коронавірусу не може впливати на них добре. Вчені з Массачусетського технологічного інституту в США вирішили вивчити, як мозок людини реагує на самоізоляцію.

Науковці встановили, що голод і соціальна ізоляція активують одну і ту ж ділянку головного мозку. Вона входить в систему винагороди і відповідає за циркуляцію дофаміну – гормону щастя. Про це повідомляє N + 1.

В дослідженні взяли участь 40 здорових добровольців. Всім їм запропонували пройти 3 різних тести в різні дні. У першому учасника ізолювали від живого і інтернет-спілкування на 10 годин, у другому – заборонили їсти протягом того ж часу. В рамках третього тесту добровольців ні в чому не обмежували.

Самоізоляція

Після кожного експерименту піддослідні проходили функціональне МРТ-сканування. Під час дослідження їм показували зображення трьох типів – з друзями, що весело спілкуються, їжею (піцою, тортом, пастою) і квітами. Картинки супроводжувалися короткими описами. Після кожного зображення учасники експерименту відповідали на запитання, наскільки вони голодні, чи хочуть вони спілкуватися і чи сподобалися їм квіти.

Вчені встановили, що після самоізоляції люди хотіли більше спілкуватися. Точно так само, як і їсти після 10-годинного голодування. В обох випадках у них знизився рівень задоволеності. Опитувальники продемонстрували, що учасники відчували себе менш комфортно.

За словами вчених, голод і соціальна ізоляція сприяють активації однієї і тієї ж ділянки середнього мозку, яка входить в систему винагороди. Решта структури мозку за активністю не співпали. Це може пояснюватися механізмом придушення однієї потреби іншою, говориться в дослідженні.

Схожі статті

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.

Як адаптуватися до переведення часу і розбудити дитину в садочок чи школу: 5 ефективних порад

Ці поради допоможуть вам і вашим дітям швидше та легше прилаштуватися до переведення стрілок годинників. Ви зможете розбудити своїх дітей, як у дитячий садочок, так і в школу.

Скільки потрібно ходити щодня, щоб худнути? Поради фітнес-тренерів для жінок 40+

Виявляється, що для досягнення ідеальної фігури не обов'язково записуватися в тренажерний зал. Достатньо просто ходити. Але невже все так просто? Скільки саме потрібно проходити за день?

6 весняних порад від тренера “Зважених та щасливих”: ідеальний час для змін

Зірковий тренер популярного проєкту про схуднення Марина Боржемська дала кілька корисних порад, які допоможуть перезавантажитися. Весна ідеальний час для змін!

Як пити каву і не старіти? Прийом, який роздратує виробників косметики – і креми не потрібні

Навколо хороших та поганих властивостей кави вже давно ходить багато розмов. Хтось виступає за її вживання, хтось проти. В чому ж головна таємниця даного продукту?