Пшоно має безліч корисних властивостей, тому ідеально підходить для здорового харчування. Пшоно містить вуглеводи, білки, клітковину, вітаміни й мінерали. Особливістю крупи є те, що воно здатне знижувати рівень цукру та знижує холестерин. Також воно не містить глютену, тому ідеально підходить для людей, хто його уникає.
Пшоно містить фосфор, магній, залізо, кальцій та фолієву кислоту. Кальцію воно містить набагато більше, ніж інші злаки. Його регулярне вживання нормалізує обмінні процеси, знижує ризик серцево-судинних захворювань і покращує травлення.
Крупа містить багато антиоксидантів, а саме фенольні сполуки. Ці речовини захищають організм від окисного стресу. Ферулова кислота підтримує здоров’я шкіри, прискорює загоєння ран і зменшує запалення. Катехіни нейтралізують важкі метали в крові.
Пшоно є чудовим варіантом для тих, хто контролює рівень цукру, зокрема, хто страждає на цукровий діабет. Воно містить багато клітковини та низький глікемічний індекс. Тому його споживання може значно знизити рівень глюкози. Розчинна клітковина, яка присутня в пшоні, виводить зайві жири і знижує рівень поганого холестерину, при цьому білки підвищують хороший холестерин, і нормалізують обмін речовин.
Як ми вже зазначали вище, пшоно не містить глютену, тому ідеально підійде для людей, які дотримуються безглютенової дієти. Проте, перед купівлею слід переконатися, чи дійсно крупа не містить його.
Хоч і існує безліч переваг щодо впливу пшона на організм, присутні й деякі недоліки. Злаки містять антинутрієнти – фітинову кислоту, яка не сприяє засвоєнню кальцію та заліза. Але якщо харчуватись збалансовано, то це не буде проблемою.