М’ясний холодець відносять до традиційних українських страв, які зазвичай готують на великі свята, у тому числі Новий рік. Багато господині ставляться до приготування дуже відповідально і намагаються, щоб холодець вийшов не тільки смачнім, але й привабливим на зовнішній вигляд. Всі хочуть, щоб він був ідеально прозорим, щоб у розрізі було чітко видно і м’ясо, і овочі. Однак навіть у досвідчених кулінарів іноді трапляються “проколи” і холодець стає каламутним.
Як уникнути неприємностей і що робити, якщо під час варіння бульйон втратив свій привабливий зовнішній вигляд? Українські шеф-кухарі розробили “формулу” ідеально прозорого холодця.
Найпоширенішою помилкою при приготуванні страви, досвідчені кулінари називають поспіх, тому ось ТОП-6 правил, яким обов’язково потрібно дотримуватись і тоді вийде 100% результат.
Перш ніж поставити варити холодець, м’ясо обов’язково потрібно замочити у холодній воді та залишити мінімум на 5 годин. Потім шматки потрібно добре промити і потім заливати чистою водою.
Щоб холодець вийшов ідеально прозорим, шеф-кухарі рекомендують зрізати з м’яса великі ділянки жиру та зняти шкіру з курки чи півня.
Перший бульйон після того, як він закипить обов’язково зливаємо. Потім вимиваємо каструлю, промиваємо м’ясо, все акуратно укладаємо і потім заливаємо водою.
Варять холодець після закипання (не пропустіть цей момент) на маленькому вогні. Він повинен нудитися і не в жодному разі не вирувати.
Дуже важливий момент – закладка овочів та спецій. За годину до закінчення варіння в бульйон кладуть моркву, цибулю та селеру. Сіль та перець за 30 хвилин.
Наприкінці бульйон обов’язково проціджують за кілька шаром марлі.
Якщо раптом, ви щось упустили і під час варіння та бульйон став каламутним, то додайте сік половинки лимона. Він миттєво виправить ситуацію, до того ж смак залишиться тим самим.