Деякі види кімнатних рослин комфортніше почувають себе в тісних горщиках, аніж у просторих вазонах. Їх коріння займає від 20% до 30% вільного простору. “Сенсація” назве 5 рослин, які входять у цей перелік.
Молочай
Ця рослина відмінно почуває себе, коли її коріння досягає дна горщика. Причому в ємності обовʼязково потрібно зробити дренажний отвір.
Пересаджують молочай 1 раз на рік. Якщо рослина доросла, то пересадку роблять 2 рази на рік.
Фіалки
Фіалки квітнуть пишніше, якщо посаджені в маленькі горщики. Пересаджувати їх потрібно лише зрідка, одночасно видаляючи підгнилі частини коріння.
Фікус
Багато квітникарів саджають фікуси в тісні горщики. Це робиться з однією метою – запобігти гниттю коріння рослини.
Якщо фікус буде рости в просторій ємності — то його коріння почне активно розростатись, допоки не заполонить увесь горщик. При цьому наземна частина кімнатної рослини росте повільніше або не розвивається взагалі.
Сансевʼєрія
Сансевʼєрія буде добре себе почуватися в широких, але не глибоких горщиках. Адже коріння цієї рослини розростається вшир.
Якщо коріння сансевʼєрії зʼявилося на поверхні ґрунту — то це знак, що рослину потрібно пересаджувати.
Бальзамін
Бальзамін має слабку кореневу систему. Тому у великому горщику рослина буде намагатись наростити якомога більше коріння. Водночас зелена маса буде слабкою, рідкою і не розвиненою.
Щоб перелічені вище різновиди кімнатних квітів добре росли та розвивалися — саджайте їх в тісні горщики. Бажано облаштувати на дні шар дренажу, щоб корені декоративних квітів не гнили.
Не варто ставити горщики з рослинами під прямі сонячні промені та занадто сильно заливати їх водою.