Ставимо на дно контейнера це і розсада міцна й товста: не сміття, а справжній скарб “під носом”

Будь-який городник хоче, щоб його розсада була якісною та міцною. Але якщо ви проігноруєте кілька базових правил, тоді можете забутися про гарні грядки на цей сезон.

От здавалося б: що там вирощувати ту розсаду? Посадити в ґрунт і регулярно поливати. Насправді ж це лише деякі умови. Наприклад, треба також знати, як правильно приготувати субстрат та що покласти на дно горщика. Останній пункт є дуже важливим, бо саме від нього залежить те, чи буде хорошим дренаж. Якщо цей нюанс проігнорувати, то вода буде застоюватися в горщиках, що шкодитиме кореням.

Але що взяти для дренажу? Матеріали можуть бути різноманітними. Всім точно відомий керамзит. Його часто купують для кімнатних рослин. Але також він підійде для розсади. Якщо його немає, то можна скористатися битою цеглою, дрібними камінцями, які зібрали на вулиці, чи шкаралупою горіхів.

Фахівці розповіли, що покласти на дно контейнера для міцної та здорової розсади
Фахівці розповіли, що покласти на дно контейнера для міцної та здорової розсади

На верх потрібно насипати ґрунт. Але його треба правильно приготувати. Звичайна садова земля буде надто важкою для розсади. Тому її варто розпушити торфом чи кокосовим волокном. Для підживлення також потрібно додати перегною. Також перед використанням ґрунт треба продезінфікувати. Це можна зробити в духовці або поливши його розчином марганцівки. Також землю треба трішки зволожити перед використанням.

Під час висадки насінин дренажний шар не повинен бути занадто товстим. Для невеликих контейнерів достатньо 1–2 см. Насипте його рівномірно, потім додайте шар ґрунту, який злегка утрамбуйте долонею. Насіння треба закладати на глибину у 2-3 рази більшу за його розмір. Дрібні зернятка варто просто розсипати на поверхні та прикривати тонким шаром піску. Після посіву поливати не треба, тільки обприскувати.

Фахівці розповіли, що покласти на дно контейнера для міцної та здорової розсади
Фахівці розповіли, що покласти на дно контейнера для міцної та здорової розсади

Після сходів розсаду тримайте у теплі, але не перегрівайте. Оптимальна температура — 18–22°C. Поливати рослини потрібно вранці, коли ґрунт трохи просохне. Якщо листя стає блідим, то розсаді треба добриво з азотом. Але давати його можна не раніше, ніж з’явиться 2 пари справжніх листків. І головне — світло. Без 12–14 годин освітлення на день рослини витягнуться і будуть слабкими.

Схожі статті

Ці 4 сорти квітів точно принесуть вам щастя в дім: просто висадіть їх у своєму саду

Квіти не тільки прикрашають сад, а й створюють атмосферу гармонії, затишку та радості. З давніх-давен люди вірили, що певні рослини можуть приносити щастя і захищати оселю від негативу.

Обробіть цим картоплю за 2 години перед посадкою: не буде більше ні шкідників, ні бур’янів

Під час висаджування картоплі можна провести фокус, який дасть вашому городу хороші перспективи в майбутньому, а саме – відсутність шкідників та бурʼянів.

Чи можна відкривати у будинку вікна, якщо на підвіконнях росте розсада: відповідь неоднозначна

Тільки дбайливий підхід та ретельне спостереження дозволять виростити здорову й міцну розсаду, яка потім порадує вас рясним урожаєм. Адже кожна деталь догляду має значення.

Знаю один секрет, з яким редиска на городі росте щороку: достатньо знати всього 3 сорти

Редиска - одна з найперших весняних культур, яка радує городників швидким ростом і соковитими плодами. Але не завжди вдається отримати хороший урожай.

Ось де треба посадити чорнобривці, щоб захистити город: 2 хвилини, і можна забути про шкідників

Чорнобривці — це прекрасний метод прикрасити свій город, а також захистити його від шкідників. Але де саме посадити ці квіти на ділянці? Розповідаємо в нашому матеріалі.

Найкращий час для посадки картоплі в 2025 році: як зрозуміти, що настав момент йти в город

Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете забезпечити собі багатий і смачний врожай картоплі. Також, ви самі для себе будете розуміти: який час для посадки є найкращим.