Щоб не проріс раніше часу, не згнив і не засох: як зберегти цибулю-сіянку до моменту посадки

Правильний спосіб допоможе зберегти цибулю-сіянку у хорошому товарному стані до самого моменту посадки. Які умови обов'язково потрібно створити?

Вже незабаром почнеться новий посадковий сезон і одним із перших вирушить на грядки цибуля-сіянка. Якщо ви вже її придбали, то напевно постало питання – як можна її зберегти?

Щоб посадковий матеріал залишився в хорошому стані – не проріс, не згнив і не висох, необхідно створити йому правильні умови – хорошу вентиляцію та оптимальну вологість та температуру, але перш ніж відправити на зберігання, її необхідно перебрати. Цибулини мають бути сухими, без ушкоджень, плям та ознак хвороб. Якщо ви помітили неякісний продукт, його необхідно прибрати та викинути. Все, що залишилося, необхідно просушити, а потім вже можна подбати про зберігання.

Городники назвали сприятливі дати для посадки цибулі в 2025 році
Городники назвали сприятливі дати для посадки цибулі в 2025 році

Є два способи зберігання цибулі-сіянки – холодний і теплий.

Холодний (при температурі від 0 до 4 градусів та вологості до 80%) – це погріб, підвал чи холодильник. Зазвичай посадковий матеріал, щоб запобігти гниттю, пересипають сухою тирсою або золою. Якщо в холодильнику, то краще вибрати паперові або тканинні пакети і бажано окремо від решти овочів.

Важливо! Якщо ви зберігали цибулю-сіянку холодним способом, то за 14-21 день його необхідно дістати і перекласти в тепліше місце. Підвищувати температуру потрібно поступово інакше цибулини можуть прорости.

Як зберігати цибулю-сіянку до висадки
Як зберігати цибулю-сіянку до висадки

Теплий (при температурі 18-24 градуси та вологості до 70%). Це може бути комора або шафа. Краще покласти матеріал у невеликі мішки з тканини, картонні коробки, дерев’яні ящики або кошик. Головне завдання забезпечити цибулі гарну вентиляцію.

Можна використати комбінований спосіб зберігання. Наприклад, восени сівалку зберігати в теплому приміщенні, взимку переносять у більш прохолодне місце, а навесні, перед посадкою на грядки знову переміщують у тепло.

Схожі статті

Через це півонії кілька років не цвітуть: 3 неочевидні причини, про які ви не здогадуєтеся

Ця квітка не з простих, і вона кожного разу це доводить. Що може послужити причиною того, що з року в рік вона не дає бутонів і не розквітає? Розповідаємо в матеріалі.

Полуниця може бути смачною, якщо знати секрети догляду за нею: виросте солодка “гігантела”

Вирощування полуниці на власній ділянці – це дуже захоплююче та цікаве заняття. За правильного підходу навіть новачок може зібрати супер-врожай.

Ці 10 сортів помідорів принесуть урожай у будь-якому кліматі: хоч в Одесі, хоч в Києві

Якщо ми беремося за городництво, то вже хочеться отримати гарантований результат, ане з'ясовувати пізніше, що сорт не підходить через клімат.

Дощова вода – золото для саду! Розповідаю, як її правильно збирати і що конкретно поливати

Дощова вода є економічно вигідною та екологічно-відповідальним рішенням! Це допомагає зберігати природні ресурси, дбати про наше довкілля й покращувати якість рослин у городі та саду!

5 помилок городників: ось чому огірки цвітуть, але плоди не зав’язуються – що змінити

Щоб виростити хороший урожай огірків дуже важливо не допускати помилок на самому початку. Які важливі правила повинен засвоїти городник-початківець у перший рік практики.

Така красива морква, наче з реклами “Бондюель”: 3 сорти, які здивують бувалих городників

Красива морква — це окреме задоволення, адже її можна навіть вживати у маринованому вигляді, адже це не тільки смакота, а ще й естетичне задоволення.