Коли і як правильно прищипувати огірки: схема на 5 кроків від досвідчених агрономів

Прищипування огірків – важлива процедура, яку виконують за певними правилами. У нашому матеріалі розповідаємо, коли та як її краще проводити і чи потрібна вона взагалі.

Чимало городників впевнені, що прищипувати огірки на грядках – тільки час марно витрачати. Адже отримати гарний врожай овоча можна і без нього. Однак досвідчені агрономи із цим ствердженням не згодні. Вони запевняють – прищипування пагонів огіркам необхідне і проводити його потрібно за певними правилами. Про них детальніше розповімо далі.

На вирішення питання про прищипування огірків впливатиме сорт культури. Якщо ви посіяли на власній ділянці самозапильні огірочки, то схема буде наступною. Спочатку кущі огірків підв’язують до опори.

На основному стеблі, що виріс заввишки до 50 см – видаляють усе нижнє листя, суцвіття та бічні пагони. На висоті 50 см залишають лише 1 зав’язь та 2 справжніх листочки.

Городники розповіли, як прищипувати кущі огірків, щоб врожаю було море
Городники розповіли, як прищипувати кущі огірків, щоб врожаю було море

Коли головне стебло сягне висоти 1.5 метри, залишають на ньому 3 і 4 пагони разом із листочками і 4-ма зав’язями на кожному із них.

В подальшому проріджування проводять через кожні 50 см, залишаючи на пагоні по 4 справжніх листочки та стільки ж зав’язі.

Городники часто роблять серйозну помилку, не прищипуючи гібридні огірки. насправді, коли на кущі утворюється по 4-5 справжніх листочки, з них видаляють усі бічні пагони.

Відступивши ще 5-6 листочків – бічні пагони прищипують, залишаючи їх довжиною лише 20 см. Віступивши аналогічну відстань, наступні пагони прищипують до 50 см. Далі варто дочекатись, поки головний пагон відросте ще на 50 см – і прищипнути верхівку.

Городники розповіли, як прищипувати кущі огірків, щоб врожаю було море
Городники розповіли, як прищипувати кущі огірків, щоб врожаю було море

Городники звертають увагу, що верхівку потрібно або обрізати ножицями, або обережно прищипувати двома пальцями.

Схожі статті

Перше підживлення для перців: 2 добрива, які варто дати рослинам після висаджування на городі

Якість та кількість врожаю перців багато в чому залежить від того, як ви підживите рослини на початку. Важливо не пропустити вдалий момент, але й не перестаратися з добривами.

3 сорти незвичайних помідорів, які варто посадити хоча б раз: справжня прикраса для грядки

Якщо ви захоплюєтеся городництвом, вам варто обов'язково спробувати посадити ці неймовірні сорти помідорів, які виглядають надзвичайно, а смакують неймовірно.

Головний весняний “чек-лист” на дачі: як правильно розбудити рослини в саду після зими

Для того, аби отримати розкішний сад вже у наступні декілька тижнів, необхідно правильно підійти до питання пробудження рослин. Як це зробити?

Мухи в домі зникнуть за 5 секунд: ставимо цей продукт з холодильника на вікно, і готово

Мухи часто оселяються в наших квартирах та заважають, але на диво існує кілька простих та ефективних способів вирішення цієї проблеми - вам знадобиться один простий продукт.

Квіти на підвіконні ожили після однієї підживки. Все з холодильника – без магазинної хімії

Для покращення якостей ґрунту у кімнатних рослин необов'язково купувати в магазині добрива. Можна приготувати з того, що є в холодильнику. Розповідаємо, як це зробити.

Морква обійдеться без проріджування завдяки цій хитрості: лише 1 дія, і грядка ідеальна

Щоб зекономити свій час і зайвий раз не проріджувати моркву, можна спробувати один простий метод, який передбачає використання туалетного паперу - що і як робити?