В Україні багато городників-аматорів з великим успіхом вирощують томати. Однак іноді трапляється, що дачний сезон добігає кінця, багато культур дали прекрасний урожай, а улюблені помідори ніяк не хочуть дозрівати. Залишати їх на кущах вже не можна через наступні заморозки, а збирати зеленими, щоб вони лежали в коробках не хочеться. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся маленькі хитрощі, які допоможуть томатам дозріти до холодів.
Насамперед необхідно забезпечити собі якісний посадковий матеріал і при цьому не припуститися помилки.

Найважливіше вибрати правильні сорти, які добре ростуть у теплицях та у відкритому ґрунті. Їх підбирають з урахуванням, що врожай має дозріти до того, як температура повітря у вашому регіоні опуститься до +10 градусів. Щоб не помилитися, вибирайте сорти і гібриди томатів з раннім терміном дозрівання.
Перш ніж висаджувати насіння на розсаду, їх необхідно підготувати – калібрувати, відсіявши порожні і слабкі. Потім протруїти в марганцівці, щоб паростки, що з’явилися, були здоровими. Щоб вони швидко проросли, їх необхідно замочити у спеціальному розчині, що прискорює ріст.
Дуже важливо вибрати правильний час для посадки. Деякі недосвідчені городники вважають, якщо розсаду висадити на грядки рано, те й урожай буде раннім, але це помилка. Насамперед необхідно дочекатися відповідної погоди, коли температура повітря прогріється до +15 градусів.

Далі слід забезпечити рослинам умови для зростання, своєчасний полив та підживлення. Якщо все дотримано, але помідори все одно не червоніють, можна застосувати народні методи для прискорення дозрівання плодів. Наприклад, обрізати листя, коли помідори вже дорослі до потрібного розміру, акуратно підкопати кущ і злегка підтягнути стовбур вгору або зробити кілька маленьких надрізів на стеблі.
Другий шлях – це використання нових прогресивних технологій. Це можуть бути препарати на основі амінокислот, які прискорюють обмінні процеси та скорочують час дозрівання плодів.