Тепер українцям доведеться платити: з 1 липня в Іспанії змінять правила пересування на потягах

З 1 липня в Іспанії все зміниться для пасажирів потягів. Те, що раніше було безплатним, доведеться оплачувати. Це торкнеться всіх жителів країни та туристів. Важливо знати, щоб не отримати штраф.

Приміський потяг — це дуже зручний транспорт. І в Іспанії він дуже популярний. Якщо ви зараз живете в цій чудовій країні чи плануєте туди поїхати, то вам буде корисно знати, що для цього транспорту там є певні нововведення. Ще нещодавно в Іспанії можна було оформити спеціальний абонемент. На деяких маршрутах, якщо людина проїхалася хоча б 16 разів за 3 місяці та внесла депозит, оплачувати половину поїздок не доводилося. Тепер все буде інакше.

Вже з 1 липня ця схема не працюватиме. Тепер все буде платним, але реалізовано дуже просто. Поїздки потягами Cercanías коштуватимуть 20 євро на місяць. Але їздити можна без обмежень та по будь-якому напрямку в Іспанії. І для людей, які їздять часто, це доволі вигідно. А ще для молоді існують спеціальні умови. Дітям до 15 років взагалі нічого не потрібно оплачувати, а людям від 15 до 26 пропонується знижка аж 50%. Тобто абонемент за 10 євро.

В Іспанії змінюється вартість поїздки на приміських потягах
В Іспанії змінюється вартість поїздки на приміських потягах

Щоб користуватись цим новим проїздом, треба буде мати спеціальну персональну картку — Renfe&Tú. Бо без неї нічого не працюватиме. Щоправда, поки не розказали, як саме цю картку отримувати. Але обіцяють дати інструкції найближчим часом. А тому до 1 липня ще можна буде розібратися. Головне — не робити все в останній момент.

Нинішня система остаточно припинить працювати 30 червня. Можливо, нові умови комусь не здаються достатньо вигідними. Але вони все одно дуже зручні. У першу чергу це класно для тих, хто щодня чи просто регулярно їздить потягом на роботу чи навчання. З новим абонементом можна їздити в зручному режимі, не рахуючи поїздки.

Схожі статті

Українцям у Польщі порадили готуватися вже зараз: найбільші зміни за 10 років будуть в грудні

Зараз в Польщі проживає понад півтора мільйона українців. Тож будь-які зміни в цій країні напряму стосуються і їх. А зміни цієї зими будуть, причому моментами дуже помітні. До чого готуватися?

Українка з Харкова, яка понад 6 років живе у США, назвала 7 продуктів, які не їдять американці

У кожного народу є якісь свої харчові звички. Але часто можна здивуватися, як сильно вони відрізняються. У США, наприклад, звичайні люди зовсім не їдять чимало популярних в Україні продуктів.

Це 5 найкращих серіалів з турецьким актором Ільханом Шен: останній вийде восени-2025

Всі ці серіали сучасні, з цікавим сюжетом і дуже яскраві. Їх варто подивитися тим, хто втомився вже від усього. А головне, хто хоче провести свої вихідні спокійно вдома.

5 речей, які буденні для українців, але вважаються розкішшю в Німеччині

Коли до чогось звикаєш, то сприймаєш це, як належне. Але достатньо переїхати в Європу, щоб зрозуміти: частина буденних для нас речей недоступна навіть заможним за українськими мірками людям.

Українка з Польщі хотіла переїхати до Аліканте, але її зупинили: чому Іспанія НЕ для біженців

Історія українки, яка хотіла переїхати до міста Аліканте - "мандрує" соцмережами. Що саме її зупинило і чому Іспанія насправді – не дуже комфортна для наших? Деталі шукайте в публікації "Сенсації".

Чи дороге життя в Канаді? Українка, яка живе у Канаді, порівняла ціни на 10+ продуктів

У Канаді живе одна з найбільших українських діаспор у світі. Тому наші люди звідти часто розповідають про життя у цій чудовій країні. Наприклад, про ціни на продукти. Чи вищі вони за українські?