Сьогодні у кожній церкві під час молебну будуть згадувати двох мучеників Олександра та Астерія. Чоловіки жили ще за часів Римської імперії, у роки становлення християнської віри. У роки, коли прибічників вчення Сина Господа жорстоко карали за найменший прояв непокори язичникам.
2 червня відзначають свято Фалатея-ОгірочникаПостраждали Олександр та Астерій при правлінні римського імператора Нумеріана (283−284 роки).
Та прості люди і церква, звісно, шанують мучеників. У народі 2 червня народне – це свято Тимофія Грядочника або Фалатея-Огірочника. Мученик Фалалей часто був відомий під ім’ям Огірочника, оскільки саме 2 червня люди починали сіяти огірки.
Працювати на це свято було можна і треба. Вважалося, що святі допомагають з небес та спостерігають за тим, щоб добре на городі поралося.
Народні прикмети на 2 червня
Як і завжди, господарі у цей день спостерігають за природою та намагаються спрогнозувати, яким буде літо. Ось кілька прикмет, усталених роками:
- На ялині багато шишок — буде багатий врожай огірків.
- Якщо качки постійно пірнають — незабаром почнеться дощ.
- Багато вечірньої роси — до гарної погоди наступного дня.
- Жаби голосно кумкають — до щедрого врожаю огірків.
Також, аби краще родило, читали перед посівом огірків такі слова:
“Святі Божі Ангели і Святий Олександр перебувайте і моліться зі мною до Бога всегда нині і присно і во віки віков Амінь! І прийміть молитву на вервиці в цьому наміренні”