Цей салат із першого разу підкорює балансом смаків і дуже часто стає “постійним гостем” на домашньому столі. Він простий, але водночас має той самий ресторанний характер — завдяки поєднанню ніжної печінки, хрустких огірків і обсмаженої цибулі.
Інгредієнти:
- печінка (куряча або яловича)
- солоні огірки
- цибуля
- морква (за бажанням)
- олія для смаження
- сіль, перець
- майонез або сметана для заправки.
Як готувати:
Спочатку готуємо печінку: добре промиваємо, очищаємо від плівок і відварюємо або обсмажуємо до готовності. Тут важливо не пересушити продукт — саме ніжна текстура робить салат особливим. Після охолодження нарізаємо печінку тонкою соломкою або невеликими шматочками.

Цибулю ріжемо півкільцями або дрібніше й обсмажуємо на невеликій кількості олії до м’якості та легкої золотистості. Якщо додаєте моркву — натираємо її й готуємо разом із цибулею. Вона додає легку солодку нотку, яка чудово врівноважує смак печінки.
Окремо нарізаємо солоні огірки. Вони тут відіграють ключову роль — саме ця кисло-солона хрустка текстура робить салат яскравим і “живим” на смак.
Збірка салату:
У великій мисці змішуємо печінку, обсмажену цибулю з морквою та огірки. Додаємо трохи чорного перцю, за потреби — дрібку солі (але обережно, бо огірки вже солоні). Заправляємо майонезом або сметаною — вибір залежить від того, чи хочете більш насичений або легший варіант.
Після змішування обов’язково дайте салату настоятися 20–30 хвилин у холодильнику. За цей час смаки “одружуються” між собою, і страва стає значно глибшою.
У результаті виходить салат, де кожен інгредієнт має свою роль: печінка дає ситність і ніжність, огірки — хрумкість і кислинку, а цибуля з морквою збирають усе в гармонійне ціле. Це саме той рецепт, який хочеться повторювати знову і знову.

