Свято 13 серпня 2021 року: що можна і не можна робити на Євдокимові заговини та як правильно молитися

Євдокимів день сьогодні відзначає православна церква. Цей святий покровитель родинного благополуччя. Дізнайтеся, яку молитву слід сьогодні прочитати.

Святий Євдоким Каппадокіянін – покровитель родини і сімейного благополуччя. Саме 13 серпня (за старим стилем 31 липня) віряни молилися за те, щоб ніяке лихо не прокралося в їх будинок.

Святий Євдоким

День святого Євдокима – один з небагатьох, коли церквою дозволено працювати. Ба більше, вважається, що чим більше людина зробить корисного по господарству у цей день, тим прихильнішим буде до неї святий.

Предки обов’язково йшли на город і дивилися, якщо все в порядку там – то й інші справи будуть ладнатися. Зараз, якщо у вас немає підсобного господарства, можна вийти і символічно “попрацювати”. Наприклад, підв’яжіть або полийте квіти на клумбі, вирвіть бур’яни або просто підметіть доріжку у дворі.

Сьогодні особливо обережним слід бути з незнайомцями. Нічого не можна брати від них, а про всяк випадок пов’яжіть собі червону нитку від вроків.

Як правильно молитися у цей день?

Євдоким полюбляє працьовитих і тому потрібно 13 серпня прокинутися рано-вранці та розпочати свій день з молитви. Пропонуємо вам святий текст зі збірки ХІХ століття.

“Дозволь, просимо Тебе, Боже, щоби ми, Твої слуги, могли радіти міцним здоров’ям душі і тіла і славним заступництвом Найсвятішої Діви Марії, завжди непорочної, були визволені від усяких земних негараздів, але обдаровані вічною радістю. Через Ісуса Христа, нашого Господа. Амінь”

Молитва до Богородиці у цей день якнайкраще захистить вас і вашу родину. Читати можна вдома перед іконою. Після обіду відпочивати 13 серпня не варто. Краще присвятити час близьким та за можливості зв’язатися з родичами, з якими ви давно не спілкувалися.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.