Церковне свято 27 вересня: що можна і не можна робити на Воздвиження Хреста Господнього, традиції, прикмети

27 вересня 2021 року церква відзначає свято Воздвиження Хреста Господнього на честь того самого Хреста, на якому був розіп'ятий Христос.

Воздвиження Хреста Господнього вважається одним з двунадесятих, тобто найважливіших церковних свят. Ще його називають Хрестовоздвиженням, а святкується воно щороку в одну і ту ж дату – 27 вересня.

Історія свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

В основі свята лежать події, які відбулися у 326 році в період царювання першого християнського імператора Костянтина Великого. Усім серцем бажаючи віднайти святиню, котра явилася йому уві сні – Хрест Господній, імператор направив до Єрусалиму свою матір царицю Олену. Довгі пошуки увінчалися успіхом. За переказами, цариця знайшла і Лобне місце – там Ісус був розіп’ятий.

Воздвиження Хреста Господнього
Воздвиження Хреста Господнього

Що не можна робити на Воздвиження Хреста Господнього

Свято Хрестовоздвиження 27 вересня випадає на суворий піст, тож віруючим не можна вживати в їжу м’ясо, рибу та будь-що інше тваринного походження. Врім того, варто утриматися від сварок, лихослів’я і важкої фізичної праці. Предки вважали, що саме у цей період змії починають активно готуватися до зими, тому в ліс краще не ходити, аби не накликати біду.

Православна церква
Православна церква

Як відзначається свято

У християнських церквах на день Воздвиження Хреста Господнього проводяться святкове богослужіння і літургія. Після походу на службу для захисту від нечистої сили окропіть будинок святою водою. Також для цього можна крейдою чи вугіллям намалювати на домі хрест, або зробити його власноруч з гілочок горобини.

Привітання з Воздвиженням

Не забудьте привітати рідних та близьких з цим великим для православ’я святом.

Привітання з Воздвиженням Хреста Господнього
Привітання з Воздвиженням Хреста Господнього
Привітання з Воздвиженням Хреста Господнього
Привітання з Воздвиженням Хреста Господнього

Схожі статті

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.

10 квітня 2024: церковне свято сьогодні, чому не можна користуватися гострими предметами та хороші прикмети

Яке свято 10 квітня 2024 року? У нашому матеріалі ви можете дізнатися, що це за день за церковним календарем, а також дізнатися, які прикмети, заборони та традиції існують на цей день.

9 квітня: церковне свято сьогодні, кого вшановують, з чим бути обережним цього дня – не проливайте воду

Щоб дізнатися, яке церковне свято 9 квітня, ознайомтеся з нашою статтею. Чого не варто робити в цей день, чого уникати, а що навпаки приверне в майбутньому удачу?

Яке церковне свято 7 квітня 2024 року: День ангела, прикмети, традиції і що не можна робити в цей день

Церковне свято 7 квітня 2024 року можна дізнатися в нашому матеріалі. Що можна робити в цей день, і чого робити категорично не варто, повір'я та забобони.

Церковне свято 6 квітня 2024 року: в кого іменини, народні прикмети, і чого не можна робити в цю суботу

Церковне свято 6 квітня 2024 року можна дізнатися різними способами, але найкращий помічник у цьому – звичайний церковний календар. Усі деталі в матеріалі.