Як налагодити режим сну: рекомендації спеціаліста

В наш час чимало людей страждають від порушень сну, тим часом здоровий достатній сон є одним із факторів нашого здоров'я.

Багато людей через велику завантаженість на роботі чи навчанні нехтують сном. Нерідко у них відсутній нормальний режим сну і немає звички лягати в один і той же час. Як наслідок, багато хто стикається з хронічним недосипом, який може завдати серйозної шкоди здоров’ю.

Тим часом саме здоровий достатній сон є одним із факторів нашого здоров’я.

Тож ми зібрали рекомендації лікарів, які допоможуть вам налагодити режим сну.

Складіть розклад пробудження і відходу до сну

Виходячи зі свого графіка, порахуйте, у якій годині вам потрібно прокинутися, щоб без поспіху зібратися на роботу або навчання. Це дозволить вибрати оптимальний час для засинання і пробудження.

Звичайно, оптимальна тривалість сну індивідуальна. Якщо комусь потрібно не менше восьми годин, то комусь цілком достатньо семи або шести. Поспостерігайте за тим, скільки ви спите і як себе почуваєте, щоб зрозуміти, яка кількість часу потрібна особисто вам.

Здоровий сон

Заводити будильник слід саме на той час, коли ви плануєте прокинутися. Не варто прокидатися раніше, відкладати підйом і знову провалюватися в сон.

Якщо ви розумієте, що ваш нинішній графік сну далекий від ідеального, не намагайтеся змінити його за один день

Щоб перебудуватися і почати жити за іншим розкладом, потрібно коригувати режим поступово.

Якщо ви хочете прокидатися раніше, спробуйте щодня заводити будильник на кілька хвилин раніше, поки не дійдете до бажаного графіка.

Створіть комфортні умови для сну

Забезпечте в кімнаті повну темряву і комфортну температуру.

Постарайтеся не використовувати перед сном мобільний телефон і взагалі не дивитися на екрани комп’ютера і гаджетів за годину до сну. Світло від монітора буде налаштовувати мозок на активність.

Постарайтеся утриматися ввечері від кави і чаю, а також від важких фізичних навантажень за кілька годин до сну

Стимулюючий вплив кофеїну на організм зберігається протягом декількох годин, тому його вживання може негативно позначитися на засипанні.

Крім того, рекомендується утриматися від куріння. Інтенсивні тренування також слід перенести на більш ранній час.

Тим часом, легкі фізичні навантаження, наприклад, прогулянки підуть тільки на користь.

Важливо пам’ятати, що організм відновлює свої ресурси саме уві сні, тоді як хронічне недосипання вкрай шкідливе і небезпечне для всіх систем організму.

Схожі статті

Марина Боржемська розповіла, як прості кроки змінюють ваше тіло та здоров’я – всього 10 хвилин

Зірковий фітнес-тренер Марина Боржемська розповіла про найпростіший спосіб підтримки здоров'я та активності на високому рівні. Що відбувається в організмі з кожним пройденим кроком?

Секрет довголіття від 95-річного лікаря: що він їсть щодня для міцного здоров’я і молодості

Більшість людей впевнена, що здоров'я залежить від фізичної активності. Але насправді значно більше вирішує харчування. Тож що варто їсти, аби навіть в старості залишатися енергійними та бадьорими?

Яка має бути температура в лазні для отримання максимальної користі: все не так просто

Правильний температурний режим відіграє ключову роль у досягненні максимальної користі від походу до лазні. Експерти пояснили, який має бути баланс між комфортом, безпекою та користю.

Ці 5 звичок за сніданком можуть викликати втому на весь день: час позбутися їх

Деякі звички за сніданком можуть непомітно виснажувати організм, позбавляючи його енергії та продуктивності. Розуміння цих помилок допоможе уникнути почуття втоми.

Чому взимку хочеться спати і не хочеться нічого робити: одна з цих 5 причин – точно про вас

Кілька порад того, що робити, якщо взимку постійно хочеться спати. Також, є чітке пояснення того, чому це відбувається. Відповіді на ці питання допоможуть налагодити свій сон і режим.

Не мрійте про ЦЕ: яке бажання краще не загадувати на Новий рік людям за 50 років

Незабаром Новий рік, де кожний буде мріяти про своє в цю чарівну ніч, про свої омріяні бажання, але людям за 50 краще не загадувати ЦЕ - про що йдеться?