Вчені з’ясували, як коронавірус впливає на серце людини

Медики виявляють запалення тканин серця у пацієнтів навіть через півроку, зокрема у тих, хто перехворів у легкій формі і безсимптомно.

У людей, що перехворіли коронавірусом, залишаються шрами не тільки на легеневій тканині, але і на серцевому м’язі. Запалення тканин серця, при цьому, фіксують навіть у тих людей, які перенесли COVID-19 в легкій або безсимптомній формі.

Про це, з посиланням на висновки зарубіжних вчених, повідомляє planet-today.

Згідно з дослідженням, яке опублікували спеціалісти Інституту Гладстона в Сан-Франциско (США), вірус SARS-CoV-2 викликає досить значні пошкодження серцевої тканини. Вчені спостерігали за інфікованим серцевим м’язом за допомогою електронного мікроскопа, і з’ясували, що коронавірус спровокував пошкодження, завдані ніби гострим скальпелем.

«Коронавірус здатний вчинити справжню різанину в серцевій тканині. Картина, характерна для захворювання, зовсім не схожа на ту, що ми бачимо при спадкових хворобах, – кажуть американські вчені, відзначаючи, що це пояснює, чому  люди, які перехворіли на COVID-19, скаржаться на слабкість і задишку навіть після повного одужання.

Коронавірус

Вчені зазначають, що серйозні пошкодження серця фіксуються майже у 50 відсотків людей, які перенесли коронавірус. Міокардит, гостра і хронічна серцева недостатність, аритмія і некроз кардіоміоцитів – ось основні проблеми з серцем, що провокуються новим вірусом.

До схожих висновки прийшли китайські, німецькі та італійські вчені, всі вони заявляють про серйозні пошкодження серцевого м’яза у більшості пацієнтів, які перенесли коронавірусну хворобу.

Причиною порушення роботи серця може бути цитокіновий шторм – занадто інтенсивна реакція імунної системи на коронавірус, яка руйнує тканини у вогнищі запалення, стверджують вчені.

Схожі статті

Цей 1 популярний фрукт більше не купую: екзотика, яка може погано вплинути на зір

Про нього багато хто говорить, наче про "вітамінний скарб". Але спеціалісти наголошують: він не такий корисний, яким здається. Особливо для очей. Що це за фрукт і кому краще обмежити його споживання?

Ця звичка додає 20 см до вашої талії: простий спосіб прибрати зайвий жир з живота

Чимало людей не розуміють не лише базових принципів схуднення, ні навіть причин і особливостей набору зайвих кілограмів. А без цього майже неможливо досягнути омріяної стрункості.

Кориця та кава: гастроентерологи назвали 3 наслідки їхнього спільного вживання

Кориця у каві — це дрібниця, яка змінює все. І смак приємніший, і цукру менше хочеться. Але мало хто знає, як така дешева спеція впливає на наше самопочуття при регулярному вживанні.

Можна їсти хоч щодня, не набираючи ні грама зайвої ваги: 5 корисних солодощів

Їсти солодощі та не набирати зайвих кілограмів? Для багатьох людей це мрія. Але у ній немає нічого неможливого. Просто треба обирати правильні смаколики, які будуть корисними для здоров'я.

Риб’ячий жир — найкорисніша добавка для здоров’я: як він дозволяє мозку працювати на 100%?

Якщо хочете, щоб ваше здоров'я було міцним, думки — ясними, а самопочуття — чудовим навіть у старості, то варто включити у свій раціон риб'ячий жир. Але скільки та як часто варто його пити?

Сезон кліщів розпочався: що робити, якщо додому після прогулянки ви прийшли не самі

Ці поради допоможуть уникнути імовірність принести до себе додому кліща або кліщів. А також, зрозуміти, що робити, якщо не бажаний гість, все ж таки, прив'язався до вашої шкіри.