Уряд ввів жорсткий загальний карантин і локдаун вихідного дня. Повний список заборон

Кабінет Міністрів України на засіданні 11 листопада впровадив так званий карантин вихідного дня і скасував адаптивний карантин.

В Україні скасовується адаптивний карантин із зонуванням і запроваджується загальнодержавний карантин з локдауном вихідних днів. Дані обмеження триватимуть як мінімум до 30 листопада, залежно від епідемічної ситуації в країні.

Таке рішення було прийнято Кабінетом міністрів на засіданні в середу, 11 листопада.

За словами глави МОЗ Максима Степанова, загальний карантин міститиме всі обмеження, які досі застосовувалися для областей “помаранчевої” зони.

Відповідно до нових протиепідемічних заходів по всій Україні:

– заборонено проводити масові, культурні, в тому числі концертні, спортивні, соціальні, релігійні, рекламні та інші заходи за участю більше двадцяти осіб, крім спортивних офіційних заходів, на яких відсутні глядачі;

– заборонена діяльність кінотеатрів і театрів із заповненістю більше ніж наполовину;

– забороняється діяльність всіх музеїв, за винятком тих, які можуть забезпечити перебування в залах не більше 1 людини на 20 кв. м;

– кількість пасажирів у громадському транспорті не повинна бути більшою за кількість сидячих місць;

– повністю забороняються дискотеки, розважальні заклади (нічні клуби), організація дозвілля у закладах громадського харчування (кафе, ресторанах, барах, їдальнях тощо);

– заборонено роботу з 22:00 до 7:00 закладів громадського харчування, крім продажу їжі на виніс і адресної доставки клієнтам;

– у закладах громадського харчування відстань між столиками має бути не менша за 2 метри, а за одним столиком можуть сидіти до 4 осіб;

– в усіх закладах повинне бути нанесене маркування для 1,5 м відстані між людьми в чергах, працівники зобов’язані носити маски;

– заборонена діяльність закладів, що надають послуги з розміщення, за винятком готелів, санаторно-курортних закладів, реабілітаційних установ, стаціонарних відділень протезування;

– забороняється відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної, спортивної та спеціалізованої мистецької освіти, якщо там на самоізоляції знаходяться більше 50% дітей і педагогів;

– заборонено здійснення лікарнями планових госпіталізацій, крім ургентних та схожих випадків, коли відтермінування небезпечне для життя хворого;

– заборонене функціонування спортзалів, де не забезпечено щільність відвідувачів з розрахунку 1 особа на 20 кв.м.

Протести малого бізнесу

Щодо локдауну вихідного дня, то він діятиме з опівночі суботи до опівночі понеділка вже з 14 листопада. Представників малого бізнесу обурило таке нововведення, і вони виходять на акції протесту проти дій уряду. В уряді тим часом обіцяють, що держава буде підтримувати підприємців, які внаслідок протиепідемічних обмежень понесуть збитки. Йдеться, зокрема, про компенсацію частини зарплат робітників, програму портфельних гарантій.

У суботу і неділю додаються такі заборони:

– забороняється робота барів, кафе, ресторанів та інших заклади громадського харчування,  дозволена лише торгівля на виніс;

– заборонена робота торговельно-розважальних центрів та інших закладів розважальної діяльності;

– не мають права працювати всі заклади торговельного і побутового обслуговування людей, за винятком закладів торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, пальним, ветеринарними ліками, де для такої діяльності відведено не менше 60% площі;

– закриваються всі заклади культури, за винятком закладів з виробництва аудіо-візуальної продукції  з обмеженням доступу на місце зйомки;

– закриваються всі спортзали і басейни.

Під час локдауну вихідного дня мають право працювати лише банки, поштові сервіси, заклади медичної та ветеринарної практики, автозаправки і СТО.

Також для людей похилого віку впроваджують пріоритетні години для відвідування магазинів і аптек.

Міністр охорони здоров’я Степанов мотивував запровадження таких суворих карантинних обмежень тим, що коронавірус в Україні поширюється “ураганними темпами”, і скоро місць для хворих на COVID-19 буде не вистачати.

Схожі статті

Холостяк-14 Україна – хто з учасниць покинув шоу в 8 випуску від 5 грудня 2025 року

Хто покинув шоу Холостяк-14 Україна на цей раз? У фіналі 8-го випуску стало відомо, від кого Тарас Цимбалюк вирішив відмовитися. Учасниця не зможе пройти у фінал.

“Ставимо крапку”: 38-річний Тарас Тополя приголомшив новиною про розлучення з Alyosha

Український співак Тарас Тополя у перший день зими ошелешив новиною про розлучення. Вони з дружиною Оленою вирішили розділити свої життєві шляхи. Подробиці читайте в матеріалі "Сенсації".

Зважені та щасливі 10 сезон 10 випуск від 30.11.2025: хто покинув шоу – “Хороша дівчина”

Хто покинув Зважені та щасливі на цей раз? Учасникам стає все складніше, але і вага стає все менше! Хто не зможе далі йти пліч-о-пліч з іншими?

Ольга Мартиновська з МастерШеф показала чоловіка, від якого пішла з дитиною: “Є 2 сімʼї”

Знаменита українська кулінарка Ольга Мартиновська, яка вже багато років судить у МастерШеф показала колишнього чоловіка, від якого пішла з дитиною .

МастерШеф 16 сезон 14 випуск від 29.11.2025: хто покинув шоу – “Занадто підлабузнює”

Хто покинув МастерШеф у 16 сезоні 14 випуску? Судді прийняли рішення, яке здивувало публіку. Але чому? У нашому матеріалі дізнайтеся ім'я учасника, що вибув.

Холостяк-14 Україна – хто з учасниць покинув шоу в 7 випуску від 28 листопада 2025 року

Хто покинув шоу Холостяк на цей раз? Тарас Цимбалюк озвучив своє рішення, і воно здивувало публіку. Він назвав ім'я учасниці, яка на цей раз вибуває назавжди із шоу.