9 березня 2023: яке сьогодні свято у православному календарі, що можна і не можна робити, молитва дня

Дев'яте березня відоме у православному календарі як день, коли серед усіх вірян та вірянок заведено вшановувати пам'ять Іоанна Предтечі, бо сьогодні віднайшли його голову.

Яке сьогодні свято? Дев’яте березня відоме не тільки тим, що сьогодні народився славний український письменник Тарас Шевченко. У православному календарі є ще одна визначна подія дев’ятого березня.

Відомо, що дев’ятого березня сталося неабищо: саме цього дня віднайшли голову Іоанна Предтечі. Перше і друге віднайдення святкують саме 9 березня.

Відомо, що Іоанна лишили голови через якісь страшні задуми царівни та її доньки. Іродіада тоді ж заховала голову, її потім забрала так звана Іоанна.

Одного разу володарем великої святині став знаменитий священик Євстафій, якого якось заразили арійською єрессю. Тоді ж його змусили обставини втекти. Голову нашого героя чоловік заховав у печері, бо думав, що ще вдастся повернутися за нею.

На міці цієї печери згодом постав великий та сильний монастир. Тоді монахи своїми силами змогли побудувати цей самий монастир.

Чого не можна робити 9 березня?

Сьогодні ліпше не починайте нових справ, адже вони можуть не принести того результату, про який ви мрієте.

Сьогодні краще не працюйте в полі, а жінкам особливо не радять шити або ж ще в’язати.

Сьогодні всім людям не радиться вживати м’ясо, молочні продукти або яйця.

Прикмети та традиції дев’ятого березня

Якщо дев’ятого березня на вулиці ще лежить сніг, то на Великдень буде ще холодною.

Уважно поспостерігайте за погодою цього дня
Уважно поспостерігайте за погодою цього дня

Якщо на вулиці вітер, то скоро вже буде потепління.

Якщо на деревах будуть бруньки вже, то літо буде дуже спекотним.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.