Найвідоміша страва, якою по праву пишається грузинська кухня – це, безперечно, хачапурі. Коржик з начинкою з сиру або сиру може бути різної форми (залежно від місця походження рецепту). Тісто без дріжджів, з якого робляться справжні хачапурі, замішується на мацони. Можна, звісно, замінити мацони кефіром чи сметаною.
Можна використовувати дріжджове або листкове тісто – сучасні рецепти дозволяють. Та й у начинках можливі варіації: у корж загортають не лише натертий імеретинський сир, який використовують у класичному варіанті, а й сир, м’ясо, яйця, зелень. Різноманітність рецептів дозволить вибрати той варіант, який ви зможете легко реалізувати, щоб поласувати дуже смачними в духовці або смаженими на сковороді хачапурі.
Для улюблених багатьма хачапурі використовується саме різне тісто. Легке пишне швидке у приготуванні тісто на кефірі – один із кращих варіантів рецептів. Щоб замісити таке тісто, не потрібно витрачати багато часу. Мінімум продуктів, максимум гарного настрою – і у вас вийде чудове частування для всієї родини та друзів. Для начинки підійдуть сир і різні сорти сиру: адигейський, будь-які тверді сорти, їх суміш. Обсмажені або запечені хачапурі на кефірі у будь-якому випадку будуть просто чудові! Але ми пропонуємо вам спробувати рецепт на жирній сметані.
Інгредієнти
- Сметана жирна — 350 мілілітрів
- Твердий сир – 300 грамів
- Пшеничне борошно – 130 грамів
- Курячі яйця – 4 штуки
- Цибуля зелена — 1 пучок
- Харчова сіль
Як приготувати міні-хачапурі
Яйця збиваємо зі сметаною, сцллю, додаємо натертий на великій тертці сир, борошно, зелену цибулю і добре розмішуємо.
Виливаємо в сковороду половину маси та під закритою кришкою обсмажуємо з двох боків.
Подаємо хачапурі гарячими відразу до столу змастивши їх вершковим маслом. Смачного!
Втім, якщо страва охолоне, її завжди можна розігріти і вона буде коштувати нічим не гірше, ніж тільки-но зі сковороди.