Чому червоний мак став незмінним символом Дня пам’яті і примирення: що саме означає ця квітка?

Кожен предмет у цьому світі має сенс та певну долю символізму. Особливу увагу завжди привертають до себе квіти, можливо через те, що вони є живими і це природне явище, яке завжди буде.

Сьогодні, 8 травня 2023 року в Україні та світі відзначається міжнародний День пам’яті та примирення. Цей день є особливим, оскільки це дата, коли вшановують пам’ять загиблих на війні. Цей день було започатковано у Берліні, після першої світової. А от в Україні 8 травня стало особливим днем з 2014 року, коли росія напала на Донбас і принесла в нашу країну багато жертв.

Поле з червоними маками

Кожен такий день має певний символізм і настрій. І День пам’яті та примирення символізує червоний мак. По-перше, колір, червоний символізує пролиту кров кожного захисника та кожної мирної людини, яка загинула від воєнної агресії. Крім того, ця квітка завжди була особливою  для українців. Стилізовані червоні маки – здавна незмінний атрибут українських вишиванок та рушників, виконаних хрестиком та гладдю, у багатьох регіонах країни.

А от певна ідея значення маку прийшло до одного з американських викладачів, він побачив у цій квітці всю історію бійців, адже саме мак ріс на тих полях, де відбувалися жорстокі бої за життя. Але, на жаль, багато хлопців тоді віддали життя саме на полях. І саме через це було прийнято рішення визнати червоний мак квіткою, яка росте на місці героїв, і тим самим символізує вічну пам’ять.

День пам’яті та примирення

Починаючи з 2015 року перемогу над нацизмом у Європі Україна вирішила відзначати у дусі пам’яті та примирення, а не традиційного совкового культу війни, яка зараз загалом не має жодного сенсу та відношення до нашої держави. А от вшанувати пам’ять героїв завжди гарна ідея, тим паче, що тепер ця дія має неймовірно велике значення для кожного українця.

На жаль, тепер багато хто з нас щороку буде купувати червоні маки зі сльозами на очах і неодноразово буде згадувати тих, хто віддав своє життя через агресію росії.

Схожі статті

Великоднє диво – на світ прийшло троє українських янголят: у Києві молода мама народила трійню

У передвеликодні дні трапляються справжні дива - в одному з київських перинатальних центрів на світ з'явилися троє маленьких янголят. Це вже не перший випадок у цьому пологовому будинку.

Забуті українські імена: чи варто називати ними своїх дітей і повертати ці слова у буденність

Забуті українські імена є ключем до розуміння нашої культури, традицій і зв'язку поколінь. Вони можуть стати справжнім натхненням для сучасності, дарувати новизну та унікальність українського слова.

Казали одне, по факту – інше: чи буде переведення годинників в Україні у 2025 році

З настанням березня 2025 року стала актуальною тема переведення годинників. Влітку минулого року Верховна Рада ухвалила законопроєкт про відміну переходу на літній час. Тож, переводимо чи ні?

Вийти на пенсію у 60 років: як набрати потрібний стаж і отримати нарахування від держави

Вийти на пенсію у 60 років можна й реально, але потрібен відповідний стаж. Де його взяти, що і як для цього слід робити, якщо років суттєво не вистачає. Усе в матеріалі нижче.

Найкращі місця для відпочинку в січні: ТОП-6 вдалих способів, як і де можна провести відпустку

Провести свою відпустку можна гарно та чудово навіть в Україні. Туроператори розповіли, куди саме можна поїхати в січні, щоб провести незабутню відпустку, без закордону!

За скільки метрів від сусідського паркана саджають дерева: для кущів і дерев відстань – різна

Мирне співіснування сусідів може бути перерване через кущі та дерева. За скільки метрів від паркану їх саджають, щоб відносини із сусідами залишились доброзичливими? "Сенсація" розповідає подробиці.