Цибуля різних сортів завжди використовувалася в кулінарії різних народів. Ріпчаста цибуля, цибуля шалот, цибуля зелена або цибуля порей, кожна по-своєму може не тільки поліпшити смак перших, других страв або несолодкої випічки, але і стати великим героєм чергового шедевра, яким господиня забажає почастувати сім’ю та гостей. Такі рецепти з цибулею як знамениті цибульні супи, пироги з начинкою із зеленої цибулі або відкриті гратени з цибулею ріпчастою, цибуля маринована, цибуля смажена, що використовується як гарнір до м’ясних страв, – все це корисно і смачно.
Цибуля, що входить до складу рецептів безлічі страв, багата вітамінами, мінеральними речовинами, органічними кислотами та фітонцидами. Не лише відомий далеко за межами Франції цибульний суп, а й звичайний суп, який ми варимо майже щодня, не обходиться без цибулі. Його ми додаємо у фарш для котлет, в овочеве рагу та плов. Смажена цибуля покращує смак звичних гарнірів. Маринована або свіжа цибуля солодких сортів відмінно підходить для різних салатів.
Інгредієнти
- Червона цибуля – 2 штуки
- Мед натуральний – 2 столових ложки
- Оцет 9% – 2 столових ложки
- Сіль — пів чайної ложки
- Перець мелений — пів чайної ложки
- Сумах — пів чайної ложки
Як смачно приготувати закуску із цибулі
Червону цибулю потрібно очистити від лушпиння і нарізати півкільцями. У глибоку миску до цибулі додаємо спеції, сіль, оцет, натуральний мед. Дбайливо перемішуємо ложкою або лопаткою цибулю, щоб маринад поступово розподілився по півкільцях.
У процесі приготування віджимати цибулю не потрібно, адже вона має бути соковитою і хрусткою. Ступінь насиченості смаку можна змінювати, виходячи з тривалості маринування.
Видалити залишки оцту можна, перемістивши цибулю в друшляк. Накрити харчовою плівкою або кришкою, залишити на 30 хвилин при кімнатній температурі. Після цього цибулю відправляємо до холодильника та споживаємо в холодному вигляді.