Знамените угорське лечо, що стало популярним у різних країнах, знайоме кожній господині, яка хоча б раз робила овочеві заготівлі на зиму. Солодкий перець, помідори та цибуля складають класичну основу. Однак кожна господиня, навіть виходячи з цього мінімуму, примудряється створити неповторне кулінарне диво, яке стає її фірмовою стравою. Додавання інших овочів робить лечо абсолютно невпізнанним на смак, але не менш улюбленим та затребуваним (особливо в зимовий час).
Кабачки, баклажани, морква, часник, зелень, що додаються до заготовок на зиму, можуть зробити лечо в кожній баночці унікальним. А якщо просто зібрати всі овочі разом і трохи тушкувати з олією, у вас вийде таке лечо, яке і було спочатку винайдено в Угорщині.
Таку заготовку можна їсти не тільки взимку, але й насолоджуватися в літній сезон. Ба більше, ви можете послідувати рецепту, але взагалі його не закатувати, а одразу ж їсти. У такому випадку можна не додавати оцет, адже це консервуючий елемент.
Інгредієнти
- Перець солодкий болгарський – 3 кілограми
- Помідори – 4 кілограми
- Кабачки – 2 кілограми
- Олія рослинна — 1 склянка
- Цукор — 1 склянка
- Оцет 9% – 2 столових ложки
- Сіль — 2 столових ложки
Як приготувати смачний лечо
Помідори вимити, пропустити через м’ясорубку. Солодкий перець болгарський вимити, вийняти насіння і нарізати кожен плід уздовж на кілька частин. Кабачки нарізати напівкільцями чи кубиками.
Помідорну масу змішати із сіллю, цукром, прогріти до закипання, покласти овочі і влити олію. Знову довести до кипіння, варити півгодини.
При готовності зняти масу з вогню та влити оцет. Розкласти заготовку у стерильні, пропарені банки, закатати. Перевернути банки, остудити домашнє “Лечо”, укутавши ковдрою.
Щоб зробити заготівлю гострішою, можна додати в неї рубаний часник та червоний мелений пекучий перець. Коли банки охолонуть, їх можна перевернути та відправити на зберігання у кладовку чи підвал.