Приготуйте ароматну кутю за цим рецептом: назбираєте купу компліментів. Подільський рецепт куті на Різдво

Кутя — головна страва на святковому столі до Різдва Христова. Втім, вона вимагає серйозної уваги до себе і може бути зіпсована, якщо до цієї задачі підійти неправильно.

Кутя – не просто каша. Ця страва, що подається на стіл у православних народів, є ритуальною. Різні види куті готують напередодні Різдва, на Новий рік, на Водохреща чи поминальні дні. І для кожної події існує свій рецепт куті.

Для її приготування використовуються лише найкращі інгредієнти. Основа цієї особливої ​​каші – цілісні зерна рису, пшениці, ячменю, перловки чи гречки.

Крупу можна брати якусь одну або варити кутю з кількох видів. Солодка складова – мед, суміш меду та води або варення. У кутю додають різні сухофрукти: родзинки без кісточок, чорнослив, курагу. Добре підходять для наповнення куті цукати, горіхи, мак. Рецепт особливого виду куті – багатий – допускає використання молока та вершкового масла.

Інгредієнти

  • Пшениця – 300 г
  • Вода – близько 1 л
  • Сіль – за смаком
  • Цукор – 4 ст. л.
  • Халва – 200 г
  • Волоські горіхи – 100 г
  • Родзинки – 100 г
  • Мак тертий – 3 ст. л.

Як приготувати смачну кутю за подільським рецептом

Для початку необхідно замочити пшеницю. Краще зробити це на ніч. При цьому її необхідно добре промити. Як альтернатива можна подвоїти час приготування куті, але замочування значно полегшить вам справу. Потім пшеницю необхідно залити холодною водою у пропорції 1 до 3.

Як приготувати різдвяну кутю з пшениці
Як приготувати різдвяну кутю з пшениці

Після закипання пшеницю необхідно варити ще протягом години, трохи посолити її. Після цього залиште її охолонути.  Тимчасом мак необхідно залити гарячою водою та залишити на деякий час. Змішайте його з цукром та перетріть.

Горіхи необхідно подрібнити у блендері, родзинки також замочити.

Рецепти куті на Різдво 2022 по-новому
Рецепти куті на Різдво 2024 по-новому

Кладіть до куті перетертий мак, халву, горіхи, родзинки та цукор. Перемішуємо. Додаємо поступово кип’ячену охолоджену воду. Вона має бути ледь-ледь теплою. І ще раз добре вимішуємо. За бажанням можна замість води додати тепле молоко або згущене молоко. Також ви можете доповнити страву за своїм смаком: цукатами, фруктами, сухофруктами, тощо.

Схожі статті

Один інгредієнт, який вирішує все: ось що додати до салату Олівʼє, щоб він став ще смачнішим

Чи знаєте ви, що новорічний салат Олівʼє можна зробити ще смачнішим? І для цього не потрібно забагато додаткових продуктів. Лише один інгредієнт — і страва буде смакувати краще. Спробуйте!

Дешево не вийде: скільки коштує баночка червоної ікри та чим її замінити на новорічному столі

В Україні за кілька днів до Нового року підскочили ціни на червону ікру. "Сенсація" дізналася, скільки зараз коштує "королева" святкового столу та чим її можна замінити.

Євген Клопотенко приготував експрес-кутю з шоколадом на Різдво: зірковий рецепт

Український шеф-кухар Євген Клопотенко напередодні Різдва приготував експрес-кутю та пригостив нею інтервʼюерку Аліну Доротюк. Рецепт святкової страви читайте в нашому матеріалі.

Яке ж Різдво без куті? 49-річна Наталія Могилевська поділилась рецептом своєї фірмової куті

Українська співачка Наталія Могилевська напередодні Різдва поділилась із шанувальниками рецептом фірмової куті. Як зірка готує святкову страву — читайте на "Сенсації".

Головний секрет оселедця “під шубою”: ось в якій послідовності викладають шари святкового салату

Більшість господинь під час приготування оселедцю під "шубою" викладають шари салату неправильно. Як насправді потрібно викладати шари цієї страви — розповідає "Сенсація".

Як та скільки часу можна зберігати рибу в холодильнику — неочікуваний секрет від шеф-кухаря

Святковий стіл на новий рік завжди містить в собі страви із риби. Розповідаємо читачам "Сенсації", як та скільки часу можна зберігати рибні страви в холодильнику після приготування.