Ви напевно помітили, що в багатьох європейських кухнях готують ті самі страви. Навіть зовнішній вигляд у них однаковий. Відмінність лише у назві та іноді замінюються деякі інгредієнти. Наприклад, у Польщі у всіх закусочних подаються пироги (вимовляється з наголосом на “О”), які дуже нагадують зовні українські вареники. Тісто один в один, а ось начинка дуже незвичайна – картопля упереміш із сиром.
Інгредієнти:
Тісто:
- Борошно – 360-400 г
- Вода кип’ячена – 150 мл
- Яйце куряче – 1 шт.
Сіль – ½ ч. л.
Начинка:
- Сир – 200 г
- Картопля – 4-5 шт.
- Цибуля ріпчаста – 2 шт.
- Рослинна олія для смаження
- Сіль за смаком
- Чорний мелений перець – до смаку
Приготування:
Починаємо з приготування начинки. Традиційно картоплю відварюють у мундирі, але можна й очистити її від шкірки. У невелику каструльку наливаємо води, кладемо до неї картопля і відправляємо на вогонь.
Поки вариться картопля, дрібно нарізаємо цибулю. Його будемо смажити. Наливаємо олію в сковороду, потім кладемо в неї цибулю. Обсмажуємо до золотистого кольору. Слідкуйте, щоб він не пригорів. Як тільки цибуля буде готова, залишаємо її в бік.
У цей час приготувалася картопля. Якщо ви варили його в мундирі, то зливаємо воду, очищаємо картоплю від шкірки і потім розминаємо товкачем. Потім відправляємо в картоплю половину обсмаженої цибулі та сушений кріп. Ретельно розминаємо.
Далі беремо 200 г сиру. Розминаємо його товкачем для картоплі до стану картоплі. Потрібно, щоб вони були більш-менш однорідною масою.
Потім додаємо сир картопле і все ретельно перемішуємо. Не забудьте посолити та поперчити. Залишаємо убік і займемося приготуванням тіста.
У мисці збовтати 1 яйце, потім додаємо 50 мл охолодженої кип’яченої води. Сіль за смаком. Потім починаємо поступово додавати муку. Приблизно 360-400 г. Вимішуємо спочатку віночком, а потім руками.
Тісто має бути, як на пельмені – щільним та пружним. Потім загортаємо його в поліетиленовий пакет і залишаємо осторонь на 10-15 хвилин.
Після етап ліплення пирогів. Тісто розгортаємо в пласт завтовшки 0,5 см. За допомогою склянки нарізаємо округлу форму. У серединку кладемо начинку та закріплюємо, як звичайні українські вареники.
До речі, такі пироги можна ліпити з начинкою з капусти та грибами. У Польщі вони також популярні.
Відварюють пироги, як вареники у киплячій підсоленій воді. Як тільки спливуть нагору, дати трохи покипіти і діставати.
Подають пироги традиційно з обсмаженою до золотистого кольору цибулею та беконом. Можна просто поливати розтопленим вершковим маслом та сметаною.