Чи могли радянські люди дозволити собі відпочинок на морі та скільки коштувала путівка “Все включено”?

Літні люди згадують радянські часи з радістю та ностальгією. Та чи було тоді насправді так добре?

Старше покоління з ностальгією згадує про безкоштовні путівки в санаторії і будинки відпочинку, які радянські громадяни отримували у себе на роботі. Дієтичне харчування по годинах, екскурсії та вечірні дискотеки.

Інші ж говорять про те, що за благо вважали можливість поїхати до родичів у село, а про море не могли навіть мріяти. Купання в річці, риболовля і прополка городу – були єдиними доступними задоволеннями. Якою ж насправді була відпустка для звичайної радянської людини?

Скільки коштувала поїздка?

Перед відпусткою громадянин отримував “відпускні” — гроші та частина зарплати за відпрацьовані дні місяця. І звичайно, більшість людей вважали за краще відпочивати влітку.

Фото взяте на просторах мережі.

Це правда, що в радянські роки працювало безліч санаторіїв по всій країні, де відпочивали і лікувалися. У 1970-х їх було більше тисячі в Краснодарському краї, Криму, Абхазії, Байкалі, Алтаї. Гості таких санаторіїв проходили всі обстеження, їм призначали спеціальну дієту, а вечорами організовували розважальну програму. По суті, це було “Все включено” по-радянськи, адже курортникам можна було практично ні на що більше не витрачатися.

Фото взяте на просторах мережі.

Сама по собі путівка на 3 тижні на море коштувала 160-220 рублів залежно від санаторію, в будинок відпочинку без лікування – рублів 40. Але це не означає, що всі платили повну вартість – зазвичай пролетарій оплачував тільки третину, а для пенсіонерів, ветеранів або одиноких матерів путівки були безкоштовними.

Фото взяте на просторах мережі.

Ось тільки потрапити в такі місця було досить складно, особливо якщо мова йшла про санаторії в Сочі або Ялті. На кожне підприємство виділялася певна кількість путівок, і за ними стояла черга. І отримати путівку влітку рядовому працівнику можна було раз на декілька років.

Схожі статті

Пухнасте щастя: 5 причин завести собі домашнього улюбленця та 2 причини не робити цього

Рішення завести домашнього улюбленця є надзвичайно серйозним. Воно може змінити все наше життя. Тому чимало людей не наважуються на цей крок. Як впевнитися, що варто його зробити?

Ви знаєте українську на “відмінно”, якщо напишете ці 15 слів без помилок. Тест на грамотність

Знання мови — це безцінний дар, який виручає у повсякденному житті і дозволяє осягнути культуру, менталітет та інші сфери життя. Але чи знаєте ви мову насправді і чи можете називати себе грамотним?

Коли кішки поводяться так, вони почуваються самотніми: 5 тривожних сигналів, які вказують на це

Навіть коли ми добре знаємо свого улюбленця, часу можемо заплутатися у сигналах, які він нам надсилає. Як саме поводяться кішки, коли їм насправді самотньо?

Ціни на квартири – Київ, Дніпро, Одеса, Львів: скільки коштують квартири в найбільших містах України зараз

Сьогодні ціни на квартири у всіх містах України залежать переважно від ситуації з безпекою та віддаленості регіону від прифронтових зон. Скільки коштує однокімнатна квартира зараз?

Потребують заміни дорогих деталей: найбільш ненадійні вживані авто, які не радять купувати їхні ж власники

Заміни дорогих деталей уникнути не вдасться саме в цих авто. Експерт назвав найбільш ненадійні вживані авто, які не радять купувати їхні ж власники.

3 популярних смартфони до 15 тисяч гривень: найкращі моделі для тих, хто не має грошей на iPhone

Багато людей мріють про iPhone. Та навіть моделі минулого покоління для покупців часто надто дорогі. У цьому випадку є 2 шляхи: покупка вживаного пристрою чи смартфону на Android до 15 тисяч гривень.