Середа, 23 Червня, 2021

Який демон у тобі сидить дізнаєшся під час Гелоуіна

Знаєте українську приказку «З ким поведешся – від того наберешся»? Священники кажуть, що свято Гелоуіна в українському варіанті саме про це.

Гелоуін в Україну прилетів на крилах інтеграційних процесів. Виникло свято з поганської релігії кельтів Ірландії і Шотландії, святкують його у ніч на 1 листопада, традиційно – у англомовних країнах. Але віднедавна й у нас.

Походження свята пов’язане з кліматичними змінами у природі і забобонами щодо них. Погодні зміни погани утотожнювали з характерами богів або з їх смертю чи новим народженням, стиранням границь між світами живих і мертвих. Вони жили у світі, сповненому недоброзичливих богів, підступних демонів і ображених душ і тому мали свято, коли прагнули своїх богів, духів предків ввести в оману, щоб уберегти себе від їхніх каверзів.

Гелоуін полюбляє молодь
Гелоуін полюбляє молодь

Чим воно цікаве? Найперше, свято костюмоване і маскарадне, а це завжди весело і цікаво. Можливо, якщо не брати до уваги, що весь вечір вам доведеться вживатися у образ мешканця пекла або іншої нечистої сили, бо Гелоуін – це свято загравання з нечистою силою.

Одним з основних атрибутів є Світильник Джека у вигляді голови з вирізаного гарбуза із запаленою свічкою всередині. За легендою скупому й хитрому ковалю на ім`я Джек вдалося два рази обдурити диявола й отримати від нього обіцянку не робити замаху на власну душу. Однак за своє гріховне земне життя ірландець не був допущений і до Раю. В очікуванні Судного дня Джек повинен бродити Землею, освічуючи собі шлях шматочком вугілля, захищеним від дощу звичайним гарбузом.

Світильник Джека
Світильник Джека

У країнах, де це свято популярне, діти, перевдягаючись у злих духів, збирають пожертви, які своєю чергою мають цих злих духів задобрити. Вважається, що жертва солодощів для дітей є добре діло і разом з молитвами за мертвих має полегшити перебування душ у пеклі. На перший погляд, зовсім непогана мета. Але у нас, куди це свято трансформувалося, це символічне навантаження втрачено. У підсумку усе зводиться до того, що молодь забавляється, будучи «у шкірі» нечистого духа.

І чи такими вже невинними є ці забави?

“Найперше, треба памятати, що це свято не є християнським, – говорить,  протоієрей Ігор Барбуляк(УГКЦ). – На духовному рівні загравання з темними силами, а тим паче − очікування від них допомоги, є надзвичайно небезпечними. Католицька церква латинського обряду 1 листопада святкує День всіх святих, протиставляючи демонському розгулу приклад святих і їхнє заступництво. У нашій традиції для поминання померлих є свої, визначені церквою, дні, а на противагу Гелоуіну є Вертеп. Під час Різдвяних свят діти ходять від господи до господи з колядою, у якій завжди прославляється Бог, Діва Марія та маленький Ісусик”.

Поділіться статтею

Оксана Марченко

Мармур, елітні авто та курорти: розкішне життя влаштувала Оксана Марченко своєму сину з невісткою

10 жовтня 2020 року Оксана Марченко оженила свого єдиного сина Богдана. Подивіться, як живе новоспечена родина.
Наталія Мосейчук

Як виглядає батько Наталії Мосейчук, яка поза камерами стає турботливою донькою: чому зірка приховувала тата

Наталія Мосейчук, залізна леді телевізійного кадру несподівано поділилася ніжними родинними світлинами. Дізнайтеся все про батька ведучої.
Олег Винник і Таюне

Таюне змила макіяж та показала затишну світлину з підозріло схожою на неї білявкою: “Дівчата, ви не сестри?”

Таїсія Сватко - ніжна бек-вокалістка колективу Олега Винника ніколи не розповідала про родину. У мережі знайшли цікаву світлину.
Анатолій Хостікоєв і Наталія Сумська

Усі жінки Анатолія Хостікоєва до Наталії Сумської: кого заради чорнобрової красуні покинув актор? (ФОТО)

0
Народний артист Анатолій Хостікоєв вже не один десяток років щасливий з відомою українською акторкою Наталею Сумською, але цей шлюб для нього третій.
Фото взяте на просторах мережі.

Гороскоп на 24 червня 2021 року: бажання здійснюються і хочеться мріяти. Для всіх знаків зодіаку

Цей день просто створений для здійснення ваших бажань і створення нових.

Популярне

Останні новини