Ніби з іншої планети: як виглядає жінка з найнезвичайнішими в світі очима (фото)

Американка Елізабет Тайлер є власницею унікального кольору очей, який зумовлений гетерохромією.

У Елізабет Тайлер з Огайо і її сина Лайама Мексуса дуже незвичайні очі: наполовину карі, наполовину пронизливо-сині. Виглядає це дивно і приголомшливо красиво. Така особливість обумовлена ​​гетерохромією – рідкісною мутацією, яка, однак, ніяк не впливає на здоров’я людини. Завдяки своїй цікавій зовнішності Елізабет і Лайам стали зірками соцмереж.

Гетерохромія – генетична аномалія, через яку очі людини з народження набувають різного кольору. Ця аномалія зустрічається досить рідко і зазвичай призводить до того, що кожне око у її володаря має свій колір. Причина її виникнення – надлишок або нестача пігменту.

Але у Елізабет і Лайама – ще більш рідкісний випадок: у них різні кольори поєднуються в одному оці. У жінки очі одночасно і карі, і сині, а у хлопчика – одне око яскраво-синє, а інше – наполовину коричневе, як і у матері.

Елізабет Тайлер з сином Лайамом

Найчастіше гетерохромія проявляється тільки в кольорі очей, хоча іноді у її власників спостерігаються порушення пігментації шкіри – так звана «ряба шкіра» з ділянками, зовсім позбавленими пігменту. Але у Елізабет і Лайама ніяких інших проявів аномалії лікарі не виявили.

Гетерохромія в більшості випадків не передається дітям, але у Елізабет – інший випадок: її батько, сестри і брати – всі мають дивні очі. Син Елізабет також успадкував сімейну ознаку.

Елізабет зовсім не соромиться своєї екзотичної риси і з радістю публікує в соціальних мережах фото – свої і сина.

За словами жінки з фантастичними очима, їй подобається думати, що незвичайні очі виділяють її з натовпу, що вона унікальна. Жінка не вважає свою особливість якимось недоліком, швидше – родзинкою. Вона каже, що, публікуючи свої знімки, хоче показати всім: немає нічого поганого в тому, щоб відрізнятися від інших.

Фоловери часто розпитують Елізабет про її стан, і вона користується нагодою, щоб пояснити всім, що таке гетерохромія і як вона виникає.

Елізабет Тайлер
Елізабет Тайлер

Вона зізнається, що в школі з неї насміхалися, і тепер вона рада, що може розповідати правду про гетерохромію людям з таким же діагнозом і допомогти їм перестати соромитися себе.

Елізабет – мама п’ятьох дітей, але її особливість успадкував тільки Лайам. Чому так вийшло – загадка: лікарі поки що мало знають про механізми виникнення гетерохромії, адже у людей вона зустрічається дуже рідко. Набагато частіше гетерохромія проявляється у тварин, в першу чергу, у кішок і собак.

Схожі статті

Сусідка змінила уже 3 машину за 10 років, а моя досі працює: я просто використовую цей режим

Хочете, щоб пралка працювала довго та якісно? Тоді потрібно вміти нею користуватися. Виявляється, що навіть режим можна обрати неправильно. А через це машина швидко зношується.

Варю яйця тільки таким методом, та чищу їх за 1 хвилину: секрет від професійних шефів

Існує один цікавий спосіб приготування яєць, завдяки якому вони чистяться майже самі. Його використовують навіть у ресторанах! Ділимося усіма деталями цієї кулінарної хитрості.

Їм місце не на кухні, а на смітнику: господині назвали кухонні предмети, які варто викинути

Чиста й зручна кухня — це не лише про блискучі крани та гарний посуд. Це про речі, які справді допомагають, а не заважають. Деколи треба викинути зайве, щоб кухня стала кращою.

Рожева Повня 2025 в Україні: коли та як можна побачити головну астрономічну подію квітня

В ніч на Вербну неділю 13 квітня українці стануть свідками незвичайного природного явища – Рожевої Повні. В який саме час можна побачити астрономічний феномен – читайте у матеріалі "Сенсації".

Ціни на яйця в Україні переписано: за скільки зараз можна купити 1 десяток курячих яєць

В першій декаді квітня 2025 року в Україні різко подорожчали курячі яйця. В середньому 1 десяток продукту коштує в магазинах 76.4 гривень, що відразу на 9% більше, аніж в минулому місяці.

Лушпиння – неактуально: ось які кухонні відходи перетворюються на дорогоцінне добриво

Багато людей викидають кухонні відходи, не замислюючись, що вони можуть стати цінним добривом для рослин. Якщо раніше найбільш популярним було використання цибулинного або картопляного лушпиння.