Місячний календар садівника на листопад: коли і які роботи можна проводити в саду

Листопад — найкращий місяць для підготовки саду до зими. А щоб така підготовка була вдалою і принесла свої плоди у наступному році, пропонуємо ознайомитись з Місячним календарем для садівника.

Хоч і до цього часу всі роботи в саду та городах закінчується, затяті садівники все одно знайдуть чим себе зайняти. Для них маємо чітку інструкцію дій у цей період за Місячним календарем.  

Місячний календар на листопад 2020 року по датам 

1-5 листопада — астрологи радять не пересаджувати рослини у цей період. Однак, ви можете висадити цибулю, петрушку, редис чи стійкий до морозів буряк. Це сприятливий час для них. До того ж, можна зайнятись деревами і видалити хворі гілки чи привести їх до ладу.  

6-10 листопада — у цей період краще не обробляти рослини хімікатами і не поливати їх. Дайте рослинам час, щоб підготовитись до нового сезону. Можна перекопати грунт, підготувати до зими квіти, які цього потребують, продовжувати сіяти моркву, редис чи буряк.  

11-16 листопада — а цей період уже сприятливий для поливу рослин, здобрення та боротьби зі шкідниками. Однак, не радять використовувати хімікати, це може нашкодити рослинам. До того ж, вдалий час для стрижки газону та прибирання прибудинкової території. 

Роботи в саду
Роботи в саду

17-20 листопада — цей час краще приділити квітам. Їх можна висаджувати, підготовлювати до зими, здобрювати або пересаджувати.  

21-25 листопада — не радять поливати чи здобрювати багато культур. Можна продовжити займатись квітами і звернути увагу на дерева. Дехто з них також потребує допомоги.  

26-30 листопада — можна саджати пекінську капусту, салат, шпинат у теплицях. Хороший час для посіву квітів, але не пересадки. А 30 листопада краще не займатись жодними справами.  

Читай нас в соцмережах

Поділіться статтею

Популярне

Останні новини