Понеділок, 1 Березня, 2021

Не просто слова: які фрази в розмові вказують на депресію та чому їх не можна ігнорувати

Депресія – це недуга, яка, якщо її не лікувати, то може призвести до важких наслідків психічних і фізичних

Психологічне благополуччя людини визначає її стан, поведінку, манеру говорити і навіть писати. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Clinical Psychological Science. Ось чому так важливо вміти виявити симптоми депресивного стану.

Суть дослідження, яке провели вчені-психологи, полягала у тому, щоб довести, що депресивні, тривожні стани спотворюють мислення людини, а, отже, впливають і на передачу цих думок.

У мене депресія
У мене депресія

Використовуючи спеціальний алгоритм, спеціалісти опитали та проаналізували тексти 6400 учасників 63 форумів, присвячених психічному здоров’ю. Для чистоти експерименту до текстів анонімів з форумів було додано тексти з щоденники знаменитостей – музиканта Курта Кобейна і письменниці Сільвії Плат.

Науковці оцінювали тексти за змістом і стилем. У підсумку, були зроблені такі узагальнюючі висновки.

Категоризм і максималізм

Люди з депресивними розладами часто використовують слова з негативним забарвленням: «сумний», «погано», «нещастя». У їхніх дописах присутні переважно категоричні судження і максималізм щодо життя.

Ті, хто знаходився на межі депресії послуговувалися такими категоричними словами: “ніщо”, “ніхто”, “все”, “завжди”, “неминуче” і “ніколи”.

Я – всьому голова

Вчені зробили цікаве відкриття, що у людей, які періодично переживають депресивні стани я-повідомлення на першому плані. І майже відсутні займенники: «він», «вона», «ми», «вони».

Психологи пояснюють це двома причинами.

Перша полягає в тому, що людина, яка переживає депресію глибоко занурена у себе. Вона байдужа до оточуючих. Часто відсторонюється від суспільства, втрачає інтерес до того, що відбувається навколо неї.

Друга причина, – і це найголовніше відкриття – використання великої кількості особових займенників і їх похідних є першорядною ознакою депресії.

Крім цих ознак, заспокоюють психологи, мають бути ще явні фізичні ознаки депресії, такі, як втрата апетиту, безсоння або, навпаки, надмірна сонливість.

Поділіться статтею

Українські зірки

Дружина Дзідзьо похизувалася фігурою у мікросукні: зрозуміло, чому співак ховає її від сторонніх очей

Вона його опора та тил, проте Михайло Хома не спішить хизуватися своєю дружиною перед прихильниками. Зараз ви зрозумієте чому.
Сергій Сосєдов

Суддя “Х-фактору” Сергій Сосєдов вразив скромністю життя: розповів, як виживає з мамою на мізерний бюджет

Сергій Сосєдов брав участь у багатьох проектах, як в Україні, та і в Росії. Тим не менш, приватне життя артиста вражає.
Легендарні зірки

Філіп Кіркоров, Камалія, Наталія Могилевська та інші зірки, які яскраво зустріли весну: що робили артисти

Весна - час натхнень та сподівань. Артистам, як нікому іншому потрібне натхнення у цей період. Давайте подивимося, що робили знаменитості 1 березня.
Маша Єфросиніна

Маша Єфросиніна кардинально змінила імідж: зірку сплутали з Борисом Апрелєм та розкритикували у мережі

Маша Єфросиніна завжди мала позитивний образ на телебаченні, а потім і у соціальних мережах. Проте, зміна іміджу налаштувала прихильників проти неї.
Ані Лорак

Вагітна Ані Лорак зробила яскравий макіяж та показала круглий живіт: розповіла на камеру на кого чекає

Після гучного розлучення до персони Ані Лорак почали ставитися прискіпливіше, адже всі прихильники чекають, коли поп-діва представить нового обранця.

Популярне

Останні новини