Не просто слова: які фрази в розмові вказують на депресію та чому їх не можна ігнорувати

Депресія – це недуга, яка, якщо її не лікувати, то може призвести до важких наслідків психічних і фізичних

Психологічне благополуччя людини визначає її стан, поведінку, манеру говорити і навіть писати. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Clinical Psychological Science. Ось чому так важливо вміти виявити симптоми депресивного стану.

Суть дослідження, яке провели вчені-психологи, полягала у тому, щоб довести, що депресивні, тривожні стани спотворюють мислення людини, а, отже, впливають і на передачу цих думок.

У мене депресія

Використовуючи спеціальний алгоритм, спеціалісти опитали та проаналізували тексти 6400 учасників 63 форумів, присвячених психічному здоров’ю. Для чистоти експерименту до текстів анонімів з форумів було додано тексти з щоденники знаменитостей – музиканта Курта Кобейна і письменниці Сільвії Плат.

Науковці оцінювали тексти за змістом і стилем. У підсумку, були зроблені такі узагальнюючі висновки.

Категоризм і максималізм

Люди з депресивними розладами часто використовують слова з негативним забарвленням: «сумний», «погано», «нещастя». У їхніх дописах присутні переважно категоричні судження і максималізм щодо життя.

Ті, хто знаходився на межі депресії послуговувалися такими категоричними словами: “ніщо”, “ніхто”, “все”, “завжди”, “неминуче” і “ніколи”.

Я – всьому голова

Вчені зробили цікаве відкриття, що у людей, які періодично переживають депресивні стани я-повідомлення на першому плані. І майже відсутні займенники: «він», «вона», «ми», «вони».

Психологи пояснюють це двома причинами.

Перша полягає в тому, що людина, яка переживає депресію глибоко занурена у себе. Вона байдужа до оточуючих. Часто відсторонюється від суспільства, втрачає інтерес до того, що відбувається навколо неї.

Друга причина, – і це найголовніше відкриття – використання великої кількості особових займенників і їх похідних є першорядною ознакою депресії.

Крім цих ознак, заспокоюють психологи, мають бути ще явні фізичні ознаки депресії, такі, як втрата апетиту, безсоння або, навпаки, надмірна сонливість.

Схожі статті

Три таємниці озера Світязь, які можуть пояснити тільки вчені: чим дивує “волинська перлина”

Про цілющі властивості води в озері Світязь відомо споконвіку, але що це не легенда і не перебільшення нещодавно, після ретельних лабораторних досліджень, підтвердили вчені.

На 58%: в Україні стрімко подорожчали яйця — за скільки зараз можна купити десяток на базарі?

В Україні стрімко подорожчали яйця. Середня вартість продукту в українських супермаркетах станом на 20 листопада становить 77.85 гривень за десяток. Експерти ринку назвали причину зростання цін.

Рак – мопс, Стрілець – пастуша вівчарка: яка ви порода собаки за знаком Зодіаку

Зірки розкажуть, на яку породу собак ви найбільше схожі за характером. Дехто сильно здивується, коли дізнається, що алабай допитливий і впертий, а шпіци зважають тільки на свої інтереси.

Що нас чекає в 70 років? 3 єврейські мудрості, які точно знає Оля Полякова

Щоб прожити довге та щасливе життя, треба бути вдячним за те, що маєш, не критикувати, не засуджувати. Це зробить вас щасливішим – доведено науково, а підтверджено єврейськими мудростями.

П’ятничний вечір з Netflix: що подивитися, якщо ви любите посміятися — 5 найкращих комедій

Хочете весело провести вечір п'ятниці? Від романтики до чорного гумору — зібрали найкращі комедії на Netflix, з якими ви забудете про будні та добре посмієтеся.

Пухнасте щастя: 5 причин завести собі домашнього улюбленця та 2 причини не робити цього

Рішення завести домашнього улюбленця є надзвичайно серйозним. Воно може змінити все наше життя. Тому чимало людей не наважуються на цей крок. Як впевнитися, що варто його зробити?