Не просто слова: які фрази в розмові вказують на депресію та чому їх не можна ігнорувати

Депресія – це недуга, яка, якщо її не лікувати, то може призвести до важких наслідків психічних і фізичних

Психологічне благополуччя людини визначає її стан, поведінку, манеру говорити і навіть писати. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Clinical Psychological Science. Ось чому так важливо вміти виявити симптоми депресивного стану.

Суть дослідження, яке провели вчені-психологи, полягала у тому, щоб довести, що депресивні, тривожні стани спотворюють мислення людини, а, отже, впливають і на передачу цих думок.

У мене депресія

Використовуючи спеціальний алгоритм, спеціалісти опитали та проаналізували тексти 6400 учасників 63 форумів, присвячених психічному здоров’ю. Для чистоти експерименту до текстів анонімів з форумів було додано тексти з щоденники знаменитостей – музиканта Курта Кобейна і письменниці Сільвії Плат.

Науковці оцінювали тексти за змістом і стилем. У підсумку, були зроблені такі узагальнюючі висновки.

Категоризм і максималізм

Люди з депресивними розладами часто використовують слова з негативним забарвленням: «сумний», «погано», «нещастя». У їхніх дописах присутні переважно категоричні судження і максималізм щодо життя.

Ті, хто знаходився на межі депресії послуговувалися такими категоричними словами: “ніщо”, “ніхто”, “все”, “завжди”, “неминуче” і “ніколи”.

Я – всьому голова

Вчені зробили цікаве відкриття, що у людей, які періодично переживають депресивні стани я-повідомлення на першому плані. І майже відсутні займенники: «він», «вона», «ми», «вони».

Психологи пояснюють це двома причинами.

Перша полягає в тому, що людина, яка переживає депресію глибоко занурена у себе. Вона байдужа до оточуючих. Часто відсторонюється від суспільства, втрачає інтерес до того, що відбувається навколо неї.

Друга причина, – і це найголовніше відкриття – використання великої кількості особових займенників і їх похідних є першорядною ознакою депресії.

Крім цих ознак, заспокоюють психологи, мають бути ще явні фізичні ознаки депресії, такі, як втрата апетиту, безсоння або, навпаки, надмірна сонливість.

Схожі статті

Лушпиння – неактуально: ось які кухонні відходи перетворюються на дорогоцінне добриво

Багато людей викидають кухонні відходи, не замислюючись, що вони можуть стати цінним добривом для рослин. Якщо раніше найбільш популярним було використання цибулинного або картопляного лушпиння.

Не тільки на поминки: в чому сила і оригінальність гвоздики – 5 причин, чому квітка недооцінена

Гвоздика - квітка, яку часто асоціюють із жалобними церемоніями та історичними датами. Через це її часто недооцінюють, оминаючи увагою у флористиці та декоративному оформленні.

Більше не витрачаю грошей на капучино у кавʼярнях: купила 1 штуку і пінка виходить не гірше

Багато хто любить каву з ніжною молочною пінкою, як у кафе. Проте не всі знають, що приготувати капучино з повітряною пінкою можна і вдома - і для цього не обов'язково мати дорогу кавомашину.

Лимонні кірки засипаю сіллю і не натішусь тому, яка я молодець: проблема вирішується на раз

Неприємні запахи вдома - це проблема, з якою стикається кожен. Від сміттєвого відра, холодильника чи каналізації іноді може йти запах, що не дає спокою.

Ці продукти та корм вкрай небезпечні для птахів: не годуйте їх цим. Список шкідливої їжі

Годування птахів - це не лише приємне заняття, а й велика відповідальність. На жаль, не всі продукти, які здаються безпечними, справді такими є.

ТОП-8 місць, де не можна зберігати гроші і чому це так важливо: “Копійка гривню береже”

Вибір правильного місця для ваших заощаджень допоможе вам уникнути багатьох речей і забезпечить захист ваших коштів. Тому, знайте, в які місця 100% класти гроші не бажано.