Поминальні дні у 2021 році за православним календарем: коли, що можна та чого не можна робити

Коли слід поминати померлих у 2021-му році та які є заборони? Читайте у статті.

Поминальні дні прив’язані до історичних подій. Так, вважається, що  у Димитріївську батьківську суботу, яка відзначається в листопаді, ввів Дмитро Донський в честь загиблих на Куликовську битву.

Батьківські суботи – особливі церковні дні, в які заведено поминати покійних. У православному календарі таких днів у році вісім – шість субот, Радоница і у ще одну добу, яка з’явилася всього 25 років тому, – 9 травня.

Батьківські дні в 2021 році

6 березня – Мясопустная Вселенська поминальна субота. Через тиждень після цієї дати починається Великий піст. Прийнято поминати всіх покійних вірних.

27 березня, 3 і 10 квітня – три батьківських суботи під час Великого посту.

11 травня – Радониця, день радості про Воскресіння Христове. На відміну від попередніх батьківських днів, цей випадає на вівторок. У храмах відновлюють панахиди.

19 червня – Троїцька Вселенська поминальна субота. В цей день в храмах здійснюють особливу молитву – моляться навіть за душі тих, хто за життя багато грішив.

6 листопада – Димитрівська поминальна субота.

9 травня – новий день в календарі поминання. У цей день прийнято згадувати воїнів, які віддали свої життя за батьківщину. Звучать молитви Господу в подяку за даровану перемогу.

Що робити і що ні

У православних храмах в поминальні дні проводяться спеціальні заупокійні служби. Ви можете з ранку прийти до церкви, написати записку за упокій душ рідних. Не забудьте взяти з собою що-небудь у якості милостині. Це можуть бути продукти: паски, яйця, цукерки, фрукти або гроші.

Після літургії в церкві можна відправитися на кладовище. Встигнути прибрати на кладовищі потрібно до поминальних днів. Радониця забороняє займатися будь-якою фізичною працею. Головне в цей день – молитви і поминання покійних. Зібравшись за сімейним столом, необхідно почати трапезу з молитви. Напиватися в поминальні дні не варто. Говорити про померлих тільки хороше, погане не згадувати. Якщо померлого нічого хорошого сказати, тоді краще промовчати.

реклама

Поділіться статтею

Людмила Барбір вперше показала маму

Людмила Барбір вперше показала маму: сучасна вродлива жінка, яка вже має зятя, і це не Руслан Сенічкін

Людмила Барбір не надто полюбляє свою публічність. Зірка кожного дня з'являється на телеекранах українців, але своє особисте життя та сім'ю суворо охороняє від уваги оточуючих. Та нещодавно вона зробила виняток і показала свою найдорожчу людину — маму.
Вагітна Настя Каменських втратила круглий живіт і поїхала з України світ за очі

Вагітна Настя Каменських втратила круглий живіт і поїхала з України світ за очі: більше з Потапом не батьки

Останнім часом Настя Каменських багато інтригувала публіку своєю фігурою. Справа в тому, що у артистки з'явився помітний округлий животик, і добра частина її фанатів вирішила, що вона чекає на дитину. Втім, з'ясувалося що це зовсім не так. Нова світлина співачки розставила все по своїх місцях.
Церковне свято 20 жовтня

Церковне свято 20 жовтня: що можна і не можна робити на Предпразднство Різдва Пресвятої Богородиці

Сьогоднішній день дуже важливий для всіх православних вірян. Підготовка до нього покаже Господу, як сильно ви вірите і Він благословить вашу душу й захистить від у потрібній ситуації. Молитви, прочитані 20 жовтня, мають надзвичайну силу слова Божого.
У синів Каті Осадчої та Юрія Горбунова є зведена сестра по татовій лінії

Знайшлася зведена сестра синів Осадчої і Горбунова по татовій лінії: що відомо про таємну дитину шоумена

0
Популярні українські телеведучі Юрій Горбунов і Катя Осадча побудували міцну родину, в якій народилося двоє чудових синів. Виявилося, що у хлопчиків є зведена сестра по татовій лінії. Що відомо про таємну дитину шоумена від першого шлюбу?
Гороскоп на 20 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 20 жовтня 2021 року для всіх знаків зодіаку: у цей день покладайтеся лише на себе

Цей день бути наповненим обманом та маніпуляціями. Навіть ви самі можете не помітити, як будете вдаватися до подібних речей, щоб досягти своєї мети. Не забувайте про свої честь, гідність та бажання творити добро. Не ігноруйте голос власної совісті.

Популярне

Останні новини