Середа, 16 Червня, 2021

Радуниця 2021: традиції поминального вівторка, що не можна робити в цей день та як поминати покійних

Радуницю завжди відзначають у вівторок другого тижня після одного з найбільших православних свят — Великодня. У 2021 році цей день припадає на 11 травня.

Дата Радуниці плаває та кожен рік змінюється, але вона завжди припадає на дев’ятий день після Великодня. У цьому році це 11 травня.

Традиції поминального вівторка

На Радуницю зазвичай кликають священника на могилу до рідних, аби він провів заупокійну літію. Також на кладовище беруть з собою крашанки, паски, цукерки та інші великодні страви, частина яких віддається бідним людям на помин.

Лампадка на могилі
Лампадка на могилі

Це свято займає особливе місце в церковному календарі та зобов’язує віруючих не сумувати через смерть близьких, а навпаки радіти тому, що вони увійшли в інше життя, бо воно вічне.

Що не можна робити

У поминальний вівторок заборонено вінчатися, не можна прибиратися на могилах, оскільки це необхідно зробити заздалегідь, а також не можна скандалити, сваритися та відмовляти у допомозі тим, хто її потребує. Що стосується фізичної праці — церква не забороняє працювати у цей день.

Радуниця
Радуниця

Молитви за покійних

На Радуницю моляться за всіх, кого вже немає з нами, за кожну близьку та рідну людину, але безутішної скорботи не має бути. Колись ми зустрінемося з усіма, кого любили — саме цю надію варто вкладати в свої молитви.

Молитися можна вдома перед іконою своїми словами. Головне, щоб вони йшли від чистого серця і відкритої душі, щоб у них згадувалися рідні. Також можна читати і традиційні тексти за покійних, втім, просте заучування не підійде. Тільки щира молитва, вимовлена з розумінням та усвідомленням її значимості стане цілющою.

Молитва за покійних на Радуницю
Молитва за покійних на Радуницю

Поділіться статтею

Григорій Чапкіс

Апартаменти з цілим музеєм нагород: як виглядає київська квартира, що дісталася молодій дружині Чапкіса

0
Легендарний український хореограф Григорій Миколайович Чапкіс помер на 92-му році життя, залишивши після себе спадщину для своєї молодої дружини Міли.
Ксенія Мішина

Вагітна Ксенія Мішина одягла обручку та показала круглий живіт: приховувати щастя немає більше сенсу

0
Відома українська акторка та головна героїня першого сезону романтичного шоу "Холостячка" Ксенія Мішина здивувала шанувальників неочікуваними світлинами.
Тіна Кароль та Євген Огір

Історія кохання Тіни Кароль та Євгена Огіра триває навіть після його смерті: “Ми разом у небі і на землі”

0
Відома українська співачка Тіна Кароль заміжньою була лише раз, і схоже, що її серце досі болить, адже коханого немає поруч з нею ось уже 8 років.
Ірина Білик

Просторне бунгало з сонячними батареями: де живе Ірина Білик разом з маленьким сином, але без чоловіка

0
Українська поп-діва Ірина Білик зовсім недавно оголосила про розлучення зі своїм п'ятим чоловіком Асланом Ахмадом, що ніяк не вплинуло на її добробут.

Популярне

Останні новини