Радуниця 2021: традиції поминального вівторка, що не можна робити в цей день та як поминати покійних

Радуницю завжди відзначають у вівторок другого тижня після одного з найбільших православних свят — Великодня. У 2021 році цей день припадає на 11 травня.

Дата Радуниці плаває та кожен рік змінюється, але вона завжди припадає на дев’ятий день після Великодня. У цьому році це 11 травня.

Традиції поминального вівторка

На Радуницю зазвичай кликають священника на могилу до рідних, аби він провів заупокійну літію. Також на кладовище беруть з собою крашанки, паски, цукерки та інші великодні страви, частина яких віддається бідним людям на помин.

Лампадка на могилі
Лампадка на могилі

Це свято займає особливе місце в церковному календарі та зобов’язує віруючих не сумувати через смерть близьких, а навпаки радіти тому, що вони увійшли в інше життя, бо воно вічне.

Що не можна робити

У поминальний вівторок заборонено вінчатися, не можна прибиратися на могилах, оскільки це необхідно зробити заздалегідь, а також не можна скандалити, сваритися та відмовляти у допомозі тим, хто її потребує. Що стосується фізичної праці — церква не забороняє працювати у цей день.

Радуниця
Радуниця

Молитви за покійних

На Радуницю моляться за всіх, кого вже немає з нами, за кожну близьку та рідну людину, але безутішної скорботи не має бути. Колись ми зустрінемося з усіма, кого любили — саме цю надію варто вкладати в свої молитви.

Молитися можна вдома перед іконою своїми словами. Головне, щоб вони йшли від чистого серця і відкритої душі, щоб у них згадувалися рідні. Також можна читати і традиційні тексти за покійних, втім, просте заучування не підійде. Тільки щира молитва, вимовлена з розумінням та усвідомленням її значимості стане цілющою.

Молитва за покійних на Радуницю
Молитва за покійних на Радуницю
реклама

Поділіться статтею

Вагітна дружина Романа Сасанчина повідомила про кризу у новоствореній сім'ї

Вагітна дружина Романа Сасанчина повідомила про кризу у новоствореній сім’ї: не дарма затягнули з розписом

Днями вагітна наречена Романа Сасанчина стала його офіційною дружиною. Новина сколихнула мережу, адже дівчина має от-от народити і ніхто не сподівався на розпис молодих людей, поки кохана зірки знаходиться у такому стані. Чому пара поквапилася і про які конфлікти розповіла дружина Романа?
Оля Полякова

Олю Полякову включили до списку знакових діячів культури: хто і за які заслуги просунув Суперблондинку в топ

Оля Полякова - одна з найбільш популярних співачок на вітчизняній естраді. Суперблондинку сцени можна назвати неоднозначною - не всі слухачі сприймають її яскравий та екстравагантний образ, проте заперечити те, що Полякова змогла створити свій неповторний стиль у творчості - неможливо.
Молода дружина Віктора Павліка вибиває моральну шкоду з його колишньої

Молода дружина Віктора Павліка вибиває моральну шкоду з його колишньої, яка оплакує покійного сина співака

Молода дружина Віктора Павліка Катя Репяхова розповіла, що вже підготувала позов до суду на колишню дружину артиста Ларису Созаєву. Дівчина планує стягнути з жінки гроші, але розмір суми замовчує. Що зараз відбувається к родині співака, читайте у нашій статті.
Хто забрав вже не вагітну Ольгу Мартиновську з пологового будинку

Більше не вагітна: хто забрав Ольгу Мартиновську з пологового будинку та де подівся Ектор Хіменес-Браво

0
Любовні стосунки суддів кулінарного шоу "МастерШеф" Ольги Мартиновської і Ектора Хіменеса-Браво неабияк цікавлять публіку. Так само як і те, хто забирав Олю з пологового будинку, коли вона народила донечку. Тим чоловіком був не колумбійський кулінар.
Оксана Марченко не випускає малюка з обіймів

“Росте не по днях, а по годинах”: Оксана Марченко показала блакитноокого малюка, якого не випускає з обіймів

0
Зірка телеканалу СТБ, ведуча проєктів "Х-Фактор" та "Україна має талант" Оксана Марченко тішиться поповненню в родині і водночас ділиться своєю радістю з численними підписниками у соцмережах. Цього разу зірка опублікувало зворушливе фото з блакитнооким малюком на тлі ошатної ялинки.

Популярне

Останні новини