Папа Римський Франциск закликав священників вивчати цифрові ґаджети: чому?

Під час засідання пленарної асамблеї Папської ради Папа Римський Франциск наголосив на важливості іти в ногу з часом і закликав священників, монахів і мирян активніше вивчати і впроваджувати у повсякдення нові цифрові технології.

На відміну від тих, хто сприймає сучасні цифрові ґаджети як засіб втечі в себе, причину відчуження від спільноти, понтифік вбачає в них нові можливості швидшої і якіснішої комунікації, а навіть євангелізації. Він наголосив, що “саме зараз, в епоху глобалізації, зростає дезорієнтація, самотність, невизначеність щодо сенсу життя. І духівники, як паломники, які супроводжують божий люд у дорозі до Бога, мають, за визначенням святого Ігнатія Лойоли, дотримуватися його кроку, тобто не відставати і не випереджати».

Адже за усім цим великим цифровим континентом стоїть та сама людина зі своїми проблемами.

Достоту нагадати, що у час пандемії коронавірусу тривалий час Церква змушена була вести богослуження онлайн. І це дало змогу кожному християнинові, який має та вміє користуватися ґаджетами, бути в єднанні зі своєю церковною спільнотою, у єднанні з Господом.

Богослужіння онлайн під часкарантину
Богослужіння онлайн під час карантину

Папа Римський Франциск відомий як понтифік-реформатор, який будує Церкву Христову на засадах толерантності, взаємоповаги та взаєморозуміння. Відзначаючи роль ЗМІ, провідник усього християнського католицького світу застерігає усіх, хто пов’язаний з розповсюдженням інформації, робити це «чистими руками», остерігатися розповсюдження пліток та неперевіреної і непідтвердженої інформації. Бо «плітки закривають серце громади, закривають єдність Церкви. Великим пліткарем є диявол, який завжди говорить погані речі про інших, бо він – брехун, який намагається роз’єднати Церкву, відчужити своїх братів і не створювати спільноти», – нагадує папа Франциск.

І в цьому випадку, звичайно, сучасні технології і цифрові засоби комунікації слугуватимуть не на користь людству.

Схожі статті

Сильні молитви до Пресвятої Богородиці за здоров’я мами: молися тривало і з вірою в серці

Молитви дуже часто справді допомагають у важких життєвих ситуаціях, коли здається, що вже нічого не допоможе. Коли вже немає на що розраховувати, помоліться до Богородиці.

Сильні молитви за здоров’я мами: до Господа, Богородиці, Пантелеймона Цілителя і Ангела-Хоронителя

Молитва – це найсильніший засіб, який може допомогти в будь-якій скруті. А молитва за здоров'я мами – найкращий спосіб висловити їй свою любов і турботу та попросити Бога про її зцілення.

Молитви, які допомагають та захищають у важких ситуаціях на війні солдат та громадянських людей. Читайте з вірою!

Батько, Твоє слово каже, що воїн, покликаний на війну, повинен сміливо бити ворога та захищати Україну. Воїнові треба захищати свій будинок, свою сім'ю. Господи, допоможи мені в цьому. В ім'я Ісуса, амінь.

Молитва за зцілення хворих дітей від усіх недуг до Ісуса, Богородиці та Матрони Московської

Хвороба ніколи не обіцяє нічого хорошого, а особливо важко, коли хворіє дитина. У такі моменти не опустити руки допоможе молитва.

Молитва матерям і дружинам за здоров’я воїнів, що хоробро захищають Україну. Господи, вбережи наших героїв

Ні для кого не секрет, що українські військові щоденно захищають країну на Донбасі. Підтримаємо їх добрим словом та молитвою.

Радуниця 2021: традиції поминального вівторка, що не можна робити в цей день та як поминати покійних

Радуницю завжди відзначають у вівторок другого тижня після одного з найбільших православних свят — Великодня. У 2021 році цей день припадає на 11 травня.