3 січня 2021 – яке сьогодні свято, що можна та чого не можна робити в цей день

Цього дня православні християни продовжують готуватися до Різдва.

3 січня – третій день нового року за григоріанським календарем.

На цей день випадають іменини у Уляни, Михайла, Микити та Петра.

Православні віруючі вшановують пам’ять святої великомучениці Іуліанії, яка народилася у місті Нікомидії і була донькою язичника Африкана. Згодом батько заручив її з хлопцем, на ім’я Єлевсій, але вона відмовилася виходити за нього заміж. оскільки зреклася язичництва і прийняла християнство.

Ікона мучениці Іуліанії
Ікона мучениці Іуліанії

Скільки не просив чоловік Іуліанію вийти за нього заміж, вона залишалася непохитною. Зрештою. він не витримав і піддавав дівчину довгим катуванням у присутності 500 чоловіків та 130 жінок.

Проте навіть це не змусило Іуліанію відректися від своєї віри і вийти заміж за Єлевсія. Чоловіки та жінки, які стежили за катуванням дівчини переконалися у непохитності її віри і теж прийняли християнство. Після цього їх усіх стратили, а дівчину піддали мукам.

Цього дня разом з мученицею Іуліанією, православні християни вшановували також і преставлення святителя Петра.

З днем 3 січня у православних християн пов’язано кілька заборон. По-перше, вони цього дня нікому не бажали здоров’я та щастя, адже вірили, що все буде навпаки. Також не радили у цей день не лише підглядати та підслуховувати, а й говорити занадто голосно і кричати.

Зимові свята в Україні
Зимові свята в Україні

Наші пращури вважали, якщо на день Петра світанок червоний, то готувалися до заметілі. А якщо цього дня вийти на вулицю і покричати, а луна йтиме далеко, то слід готуватися до сильних морозів.

Пращури помічали, якщо на землі цього дня лежить багато снігу, то і рік буде родючим. А от якщо снігу мало, але стоять сильні морози, то літо буде спекотним і посушливим.

 

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.