Понеділок, 8 Березня, 2021

День Феодосія Великого 24 січня 2021: що можна та чого не можна робити в цей день

24 січня - 24-ий день нового року за григоріанським календарем, день вшанування Феодосія Великого та час підготовки до весни.

На 24 січня припадають іменини у Федотів, Феодосіїв, Михайлів, Степанів, Терентіїв, Федорів та Агапіїв.

Цього дня православні віруючі вшановують пам’ять Феодосія Великого та Феодосія Антіохійського. В народі 24 січня відоме я Федосеєв день або день Федосія Весняного. Така назва виникла через те, що цього дня можна було дізнатися погоду на весну. Пращури вважали, що як тепла, так і холодна погода на Федосеїв день погана прикмета, адже відповідною буде і весна, що призведе до поганого врожаю ярих культур.

24  січня вшановують Феодосія Великого
24 січня вшановують Феодосія Великого

Цей день у розумінні вірян ознаменовується активністю нечистої сили, яка після Святок не хоче покидати землю. Саме тому пращури вірили, що цього дня не можна піднімати хустку, яка лежить на дорозі або приймати подарунки від незнайомих людей. Вони вірили, що у хустку може вчепитися нечиста сила і потрапити у дім.

Аби вберегти помешкання від зла потрібно було вимести всі кути, а також підмести віником стелю, вікна та підлогу оселі.

Цього дня дівчата вишивали на рушниках сонце, а жінки випікали спеціальний коровай. Таким чином готувалися до зустрічі сонця, якщо погода була не дуже теплою і не дуже морозною. Якщо погода була сприятливою, коровай виносили на найвищий пагорб за селом, вітали Сонце і потім з’їдали його. Вважалося, якщо таким рушником витерти хвору людину. то вона одужає і весь наступний рік не хворітиме.

Найсуварішою забороною на 24 січня вважалося давати у борг. Це було пов’язано з тим, що позичивши гроші на початку року, повернення боргу доведеться чекати цілий рік. Крім того, аби не накликати біду, цього дня не можна було стригтися або зрізати нігті. Також вважалося, що хліб краще їсти вчорашній, а не свіжий.

Поділіться статтею

Андрій Данилко та Інна Білоконь

Андрій Данилко та його “дружина” Інна Білоконь гайнули разом на відпочинок: не можуть один без одного

Колись Андрій Данилко натякнув на те, що мав стосунки з партнеркою. Що між ними зараз?
Ксенія Мішина

Екс-холостячка Ксенія Мішина перефарбувалась у блондинку і позбулася довгого волосся: схожа на чоловіка

Ксенія Мішина здивувала своїх шанувальників нереальним перевтіленням.

Популярне

Останні новини