Свято 22 червня 2021: Кирилів день – обряди, заборони та народні прикмети, які визначать кінець літа

Перший місяць літа підходить до кінця. Дізнайтеся, що відзначали наші пращури 22 червня та яких прикмет намагалися дотримуватися.

22 червня останні покоління радше пам’ятають, як день, коли Україна вступила у Другу світову війну. Але століттями наші пращури вшановували Кирила Олександрійського у цей час. Для вірян – це невелике свято, яке має свої звичаї та заборони.

Богословний письменник Кирило

Склався стереотип, що релігія тривалий час душила науку: проте, серед вірян, яких вшановує церква, було багато освічених та грамотних персон. Таким представ і Кирило, єпископ Олександрійський.

Святий Кирило

Протягом 32 років керував церквою і помер своєю смертю в 444 році, залишивши після себе велику кількість праць. Він був письменником та свої твори присвячував Господу. А ще багато спілкувався з парафіянами, пояснюючи їм сенс Святого Письма. По смерті став чоловік справжнім заступником.

Прочитайте сьогодні цю коротку молитву:

Господи Ісусе Христе, Боже наш, нехай Твоє святе Тіло принесе мені життя вічне, а чесна Кров Твоя – відпущення гріхів. Нехай ця Пресвята Євхаристія дасть мені душевну радість і здоров’я. А в день Твого Страшного Суду, Господи Ісусе Христе, вчини так, щоб я ради Причастя Святих Твоїх Тайн удостоївся стати праворуч Твоєї слави й хвалити Тебе разом з Твоїми Святими. Амінь.

22 червня суворо заборонено сваритися і не тільки

У цей день настає справжня літня спека. Пращури вірили, що не можна працювати на Кирила, сваритися та лихословити. Не можна також працювати з рослинами на городі, бо не будуть родити.

Прикмети 22 червня

Зверніть увагу у цей день на комарів: їх не можна вбивати після опівдня – так їх стане більше у вашому помешканні. Якщо весь день буде йти дощ – буде багато грибів, а туман вранці – навпаки: до сонячної погоди.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.