29 липня 2021 віряни вшановують пам’ять святителя Тихона: як молитися та не розгнівати святого

Дізнайтеся ким був святитель Тихон та чому у день його пам'яті так багато заборон.

29 липня у православному календарі присвячено святому Тихону. Він походить з Кіпру. Народився чоловік у місті Амафунті. На відміну від багатьох святих, які народжувалися у язичницьких родинах і тільки з віком приходили до православ’я, Тихон буквально з дитинства навчався Слову Бога. Батьки привчали його до читання християнської літератури, хоча й самі і не мали багато змоги навчатися: були власниками хлібопекарні.

Святий Тихон

Тихон настільки увірував у Господа, що Небеса дали Тихону дар чудотворення. Проявив він його ще у дитинстві. Батько-пекар відправив сина продавати хліб, але майбутній святий роздавав його безплатно. За це й отримав стусанів від родича. Та після цього батько з подивом побачив, що сховище, яке було напередодні порожнім, переповнене пшеницею. Так Тихон переконав рідних, що той, хто віддає отримує вдвічі більше.

З того часу ніхто забороняв юнакові роздавати хліб бідним.

Поборник язичників та тропар святому

Тихон викорінив язичництво на Кіпрі майже повністю. За це Господь віддячив Тихона даром передбачення. Так святий дізнався, що його чекає смерть у 425 році.

Читають 29 червня такий тропар святому:

Пустынный житель, и в телеси ангел, и чудотворец явился еси, богоносе отче наш Тихоне, постом, бдением, молитвою Небесная дарования приим, исцеляеши недужныя и души верою притекающих ти. Слава Давшему тебе крепость, слава Венчавшему тя, слава Действующему тобою всем исцеления.

Заборони 29 червня

Цей краще присвятити домашній роботі. В жодному разі не можна лінуватися. Можна поратися господарством, але сьогодні не рекомендується працювати з тістом: ні замішувати, ні випікати або смажити на сковороді – це принесе фінансові труднощі.

Також не рекомендують цього дня ходити до лісу. Пращури вважали, що сьогодні плутається стежка.

Також не рекомендують молодим жінкам братися з прядіння чи шиття.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.