Свято 5 серпня 2021 року: що можна і не можна робити на день Почаївської ікони Божої Матері

5 серпня всім чесним вірянам явиться головна святиня України - Почаївська ікона Божої Матері.

400 років береже Почаївська лавра чудотворну ікону головної Берегині України. Все пережила і бачила святиня: війни, голодомори, процвітання та тріумф. Велике щастя мають сьогодні віряни вшановувати її.

Почаївська ікона Божої Матері

Унікальність цієї ікони в тому, що вона дійшла до нас з самого Константинополю. 1559 року митрополит Константинопольської церкви Неофіт, проїжджав через Волинь і відвідав Орлянську дворянку Анну Гойську. В благословення він залишив їй привезену ним з Константинополя ікону. У 1597 році ікона була передана Анною монахам православного Почаївського монастиря разом з великими пожертвами.

Рятувала ікона українців не раз. Вперше диво сталося у 1675 році, коли турки османи напали на наші землі. Люди сховалися у Почаївському монастирі і все, що їм лишалося – це молитися за спасіння душі. Готувалися до найгіршого.

Військо підступало все ближче і враз на небі з’явилася Богородиця. У руках тримала своє немовля, а поруч з нею був святий Іов Почаївський. Не витримати османи ока божого і відступили.

Сьогодні нехай тропар до Богородиці відгукнеться кожному вірянину у серці та дасть йому потужний захист від всіх бід та негараздів. Читайте тричі, пошепки та не забудьте сказати тричі “Амінь”.

Пред святою Твоею иконою, Владычице, молящиися исцелений сподобляются, веры истинныя познание приемлют и агарянская нашествия отражают. Темже и нам, к Тебе припадающим, грехов оставление испроси, помыслы благочестия сердца наша просвети и к Сыну Твоему молитву вознеси о спасении душ наших.

 

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.