Свято 20 серпня 2021: прославлення Преображення Господнього – що можна і не можна робити у цей день

19 серпня всі православні віряни відзначали Спас або Преображення Господнє. Сьогодні відзначаємо післясвято визначної дати.

20 серпня – це післясвято Преображення Господнього. Цим особливий цей день? Чому деякі віряни вважають його навіть важливішим за Спас?

Спас

Ви могли не знати, але особливістю Дванадесятих свят і Великодня є те, що вони мають передсвято, віддання свята або післясвято і віддання.

20 серпня – це богослужбовий період. Сьогодні церква прославляє Преображення Господа та всіх причетних до цього. Це і є післясвято. Цікаво, що найдовше віддання належить Великодню і триває 40 днів.

 Спас

Сьогодні можна йти у храм молитися Господу. Гарною традицією цього дня є благодійність. У народі 20 серпня називали ще Днем хворих та сиріт. Тому віряни брали з собою на службу пироги з яблуками, медові пряники, щоб роздати нужденним, які чекають милостиню під церквою.

Не можна сьогодні сваритися з близькими та згадувати своїх ворогів. Для захисту себе і родини рано вранці прочитайте перед іконою “Отче наш”. Також після служби можна покропити кутки святою водою, щоб вигнати всю нечисть з дому.

Не рекомендується 20 серпня гуляти вночі. З цього дня погода бере поворот на осінь і тому після заходу сонця стає вже холодно. Можна захворіти, адже організм ще не відвик від спекотного літа.

Не забудьте звернути увагу на такі прикмети:

  • сонце червоне у вечері – буде дощ
  • ясне небо до прохолодної погоди
  • на воді у річці чи озері піднялася піна – чекайте зливи
  • павуки наплели павутини у хаті – погода зіпсується.

Схожі статті

Коли православні і католики святкуватимуть Великдень-2025: в цьому році буде одна дата на всіх

В 2025 році Великдень святкуватимуть рано. Його відзначатимуть в квітні і вперше за останнє десятиліття дата церковного заходу у православних і католиків співпадатиме.

У кого День ангела сьогодні: привітання та картинки для іменинників 9 лютого

В неділю, 9 лютого День ангела святкують Василь, Геннадій, Іван, Анна, Валентина та Галина. "Сенсація" підготувала щирі привітання для іменинників цього дня.

Що можна і не можна робити цього дня: коли українці святкуватимуть Великдень 2025

Кожного року українці в різні дати святкують Великдень, але завжди навесні - коли припадає свято 2025 року і яких традицій й звичаїв слід дотримуватись?

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".