Свято 31 серпня 2021 року: що можна та не можна на День пам’яті мучеників Флора і Лавра – все про традиції

До свята 31 серпня наші пращури ставилися з особливою повагою. Воно має багато заборон, які не можна порушувати.

Флор і Лавр належати когорті перших християн. Вони жили у 2 столітті та ревно слідували заповідям Божим, а ще несли вчення Спасителя. Чоловіки займалися будуванням храму.

Флор і Лавр

Спершу святих правитель відправив на будування язичницького храму, але дива, які явили мирянам Флор і Лавр переконали 300 чоловік увірувати у Христа. Через це цар жорстоко розправився з будівельниками та всіма, хто перейшов у православ’я.

Попри те, що мученики були будівельниками, церквою вважається, що вони допомагають оберігати худобу. Особливо шанобливо ставилися 31 серпня до коней.

Що можна і не можна робити на день пам’яті Флора і Лавра?

Суворо заборонено у цей день палити траву. Вважалося, що вогонь у цей день нещадно може перекинутися з бур’янів на врожай та лишити людей без харчування взимку.

Не можна також брати і у борг сьогодні. У народі є повір’я, що всі, хто візьмуть чужих грошей на Фролів день – весь рік будуть ходити у боржниках.

Працювати на свято мучеників можна, але обов’язково потрібно перед початком будь-яких робіт помолитися.

Читати варто сьогодні молитву до Сина Божого. Також вітається похід до храму 31 серпня.

Пречистому образові твоєму поклоняємося, благий, просячи прощення прогрішень наших, Христе Боже, бо волею благоволив єси плоттю зійти на хрест, щоб ізбавити тих, що їх сотворив єси, від неволі ворожої. Тому благодарственно кличемо тобі: Ти радістю сповнив усе, Спасе наш, прийшовши спасти світ.
Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь

реклама

Поділіться статтею

Церковне свято 9 грудня

Церковне свято 9 грудня: що можна і не можна робити день святого Георгія Переможця – традиції, прикмети

9 грудня - не суворе свято у церковному календарі, але саме цей день принесе вам багато задоволень та радості. Наповніть його позитивом і не забудьте обов'язково помолитися, аби Всевишній про вас пам'ятав та оберігав. Чудесні рядки звернення до Бога збережіть собі у скарбничку.
 Всі знаки на вінчанні Тіни Кароль і Євгена Огіра

(Відео) Всі знаки на вінчанні Тіни Кароль і Євгена Огіра, що пророчили його швидку кончину: не помітив ніхто

Зіркова Тіна Кароль виходила заміж лише раз і тільки за палко коханого Євгена Огіра. Союз цей був створений і надійно скріплений на небесах. Втім, у 2013 році життя чоловіка драматично обірвалося. Невже це було зрозуміло ще у церкві під час вінчання?
Екс-чоловік Ірини Білик вперше показав їхнього новонародженого сина

Екс-чоловік Ірини Білик вперше показав їхнього новонародженого сина: з’явився на світ від сурогатної мами

Диво науки та медицини подарувало Ірині Білик та Аслану Ахмадову чудового малюка Табріза. Сьогодні омріяна крихітка зірок святкує свій День народження. Щасливий татко показав, яким був синок у свої перші дні життя. Відео замилувало мережу і точно не лишить вас без позитивних емоцій.
Дмитро Гордон вперше показав свого батька

Дмитро Гордон вперше показав свого батька, на якого схожий як дві краплі води: “Тату 85. Дякую йому за мене”

0
Найвідоміший український журналіст та інтерв'юер Дмитро Гордон вперше показав свого батька, якому виповнилося 85 років. Підписники зірки в мережі захоплені феноменальною схожістю родичів за винятком зачіски – тато Дмитра навіть на дев'ятому десятко може похвалитися шевелюрою.
Ані Лорак

“Що ж ти з собою зробила”: прихильники не впізнали перекроєну Ані Лорак та порівняли її з Успенською (ФОТО)

Ані Лорак у своєму особистому блозі наткнулася на хвилю негативних коментарів щодо її зовнішності. Прихильники артистки розкритикували любов Ані до уколів краси і підкреслили, що останнім часом співачку взагалі складно впізнати. Мовляв, зараз вона більше схожа на Любов Успенську, ніж на саму себе.

Популярне

Останні новини