Свято 4 вересня 2021 року: що можна і не можна на день пам’яті 7 мучеників, що до останнього вірили в Христа

Сьогодні православна церква вшановує пам'ять 7 мучеників, які віддали життя за свою сильну віру у Христа.

Вся історія, пов’язана з життям православних святих, це історія відстоювання своїх християнських цінностей та доказ того, якою сильною віра у Спасителя може бути.

Сьогодні, 4 вересня, церква вшановує пам’ять 7 чоловіків, яких не взяв ні вогонь, ні меч. Мученики Агафонік, Зотик, Феопрепій (Боголеп), Акиндин, Северіян, Зінон та інші прийняли смерть за Христа під час правління імператора Максиміана. Римський імператор був затятим язичником і тому за його головуванням з першими християнами розправлялися без особливих церемоній. Святих мучеників розпинали, змушували йти за колісницею, усікали мечем. Та ніщо не змусило вірян відвернутися від Спасителя.

Христос

Що можна і не можна робити 4 вересня?

За народним календарем сьогодні свято “потіхи лісовика”. Саме тому без натільного хреста 4 вересня краще не заходити до лісу. Пращури вірили, що всяка нечисть може забрати православну людину у хащі.

Намагалися також до заходу сонця сьогодні закритися у хаті. Предки вірили, що лісовик бігає від будинку до будинку та лякає людей, розкидає сіно. Боялися проказ овинника. Ця істота дуже любить підпалювати снопи. Раніше чоловіки на 4 вересня вивертали кожуха міхом навиворіт та йшли кропили святою водою приміщення, де було сіно.

Не брали і не давали у борг цього дня. Є повір’я, що копійчина, яка утече з ваших рук не принесе добра іншій людині. Предки вважали, що гроші мають здатність передавати енергію. Крім цього боялися піднімати копійки, розкидані на перехресті. Є згадки, що їх спеціально лишали між дорогами раніше відьми.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.