Церковне свято 27 вересня: що можна і не можна робити на Воздвиження Хреста Господнього, традиції, прикмети

27 вересня 2021 року церква відзначає свято Воздвиження Хреста Господнього на честь того самого Хреста, на якому був розіп'ятий Христос.

Воздвиження Хреста Господнього вважається одним з двунадесятих, тобто найважливіших церковних свят. Ще його називають Хрестовоздвиженням, а святкується воно щороку в одну і ту ж дату – 27 вересня.

Історія свята Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього

В основі свята лежать події, які відбулися у 326 році в період царювання першого християнського імператора Костянтина Великого. Усім серцем бажаючи віднайти святиню, котра явилася йому уві сні – Хрест Господній, імператор направив до Єрусалиму свою матір царицю Олену. Довгі пошуки увінчалися успіхом. За переказами, цариця знайшла і Лобне місце – там Ісус був розіп’ятий.

Воздвиження Хреста Господнього
Воздвиження Хреста Господнього

Що не можна робити на Воздвиження Хреста Господнього

Свято Хрестовоздвиження 27 вересня випадає на суворий піст, тож віруючим не можна вживати в їжу м’ясо, рибу та будь-що інше тваринного походження. Врім того, варто утриматися від сварок, лихослів’я і важкої фізичної праці. Предки вважали, що саме у цей період змії починають активно готуватися до зими, тому в ліс краще не ходити, аби не накликати біду.

Православна церква
Православна церква

Як відзначається свято

У християнських церквах на день Воздвиження Хреста Господнього проводяться святкове богослужіння і літургія. Після походу на службу для захисту від нечистої сили окропіть будинок святою водою. Також для цього можна крейдою чи вугіллям намалювати на домі хрест, або зробити його власноруч з гілочок горобини.

Привітання з Воздвиженням

Не забудьте привітати рідних та близьких з цим великим для православ’я святом.

Привітання з Воздвиженням Хреста Господнього
Привітання з Воздвиженням Хреста Господнього
Привітання з Воздвиженням Хреста Господнього

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.