Церковне свято 1 жовтня: що можна і не можна робити на Арінин день, традиції, прикмети

Сьогодні православна церква вшановує пам’ять святої мучениці Арини та Ірини Єгипетської. В Україні традиційно прийнято згадувати 1 жовтня саме першу святу. У народі цей день називають ще “Аріни осінньої”, “Аріни-шипшини” або “Журавлиний літ”.

З давніх-давен пращури у цей день поралися господарством та робили на зиму заготівлі. Вважалося, що саме шипшина сьогодні має чудотворну силу, а ягоди, з яких сьогодні ви зварите напій мають оздоровчу силу. Не дарма так вважали предки, адже доведено, що саме ця рослина є скарбницею вітаміну С. Кілька століть тому шипшиною навіть рятували моряків від цинги.

Молитва перед їжею
Молитва перед їжею

Також проводжати сьогодні журавлів. Вважалося, що саме 1 жовтня відлітають останні клини цих дивовижних птахів. В Україні цих пернатих шанували ще з початку часів. Вважалося гарною прикметою, якщо пара білокрилих оселяється поруч з хатою. До речі, є багато згадок, як після Другої світової війни у наші села раптово не прилетіли після зимівки журавлі. Люди одразу зрозуміли, що після боїв на них чекає біда. Дійсно, повоєнний голод вдарив по населенню, але коли птахи врешті-решт повернулися, деякі населенні пункти навіть влаштовували народні гуляння.

Журавель

Якщо у цей день можна поратися господарством, то сваритися та лихословити 1 жовтня – не можна. Зверніть увагу, що ображати сьогодні дрібних тварин, а особливо птахів – гріх. Ще є дві заборони на свято Аріни: не слід піднімати сьогодні чужих грошей – можна накликати біду на свою оселю, а ще не кладіть голки без ниток – вважається, так можна розшити домашнє багатство.

Популярне зараз

Схожі новини