Церковне свято 6 жовтня: що можна і не можна робити на День мучениці Іраїди – традиції, прикмети

Сьогодні православна церква з упованням згадує святу діву мученицю Іраїду.

6 жовтня по праву належить святій мучениці Іраїді. Вона всім серцем вірила у Христа, але за це поплатилася перед деспотом. Гоніння, тортури та цькування – все це винесла з гідністю жінка та потрапила у Царство Боже.

Чому потрібно згадати сьогодні не тільки Іраїду?

Попри те, що у цей день ми згадуємо пам’ять святої, потрібно молитися 6 жовтня саме Хрестителю. Ця постать ототожнюється з самопожертвою та безкінечною вірою у Господа. Можливо ви не знали, але Іоанн був саме тою людиною, яка передбачила прихід Спасителя на землю.

Іоанн Хреститель
Іоанн Хреститель

Пророк знав, що взимку Бог подарує світу Ісуса.

Молитву Передтечі сьогодні слід прочитати двічі щонайменше. Перший раз на світанку вранці, потім перед обідньою трапезою, а ще необхідно запалити церковну свічку перед сном та прочитати такі рядки:

Святий Іване, предтече і хрестителю Господній! Про тебе говорить святий євангелист, що ти чоловік, посланий від Бога, щоб дати свідоцтво про світло, і щоб усі увірували в те правдиве світло, що прийшло на цей світ просвітити кожну людину. Після тебе мало воно прийти, але воно було перше, ніж ти, бо воно було від віків. Про тебе, всехвальний пророче, свідчить сам Господь, коли каже, що ти більший від усіх інших. Пророки провіщали Христа словами, а ти вказав на нього рукою і говорив: “Це Агнець Божий, що бере на себе гріхи світу”. Ти проповідник покаяння, ти хрестив розкаяних у Йордані, ти вдостоївся власною рукою діткнутися верху голови царя Бога. Ти перший мученик, ти посників і пустинників наставник, ти вчитель чистоти, ти близький друг Христа.
Тебе прошу, до тебе припадаю: Не відмов мені твого заступництва, щоб душа моя відновилася покаянням, немов другим хрещенням, бо ти був проповідником покаяння і хрестителем. Випроси мені ласку, щоб я міг (могла) одержати прощення гріхів і міг (могла) увійти колись туди, куди ніщо скверне не може ввійти, у небесне царство.
Амінь

Прикмети 6 жовтня

Сьогоднішній день слід зустріти, як справжнє свято: не можна сваритися, навантажувати себе важкою фізичною працею, а ще займатися шиттям чи в’язанням.

Краще провести 6 жовтня у думах та спостерігати за природою, адже вона сьогодні може відкрити стільки секретів!

Подивіться, якщо у лісі сьогодні буде мало грибів – то зима буде неймовірно холодною. Якщо ваш котик вранці буде вмиватися лівою лапкою – це до негоди. Почули крики гусей, що летять на південь дуже високо, – скоро настануть зимові холоди.

 

реклама

Поділіться статтею

Холостячка 2021: хто розчарував Злату Огнєвіч у 6 випуску від 22.10.21 і назавжди покинув проєкт

Холостячка 2021: хто розчарував Злату Огнєвіч у 6 випуску від 22.10.21 і назавжди покинув проєкт

Злата Огнєвіч продовжує шукати своє кохання на проєкті та вивчати учасників з різних сторін.
Топ-5 українських ловеласів

Володимир Кличко, Григорій Чапкіс та інші українські ловеласи: хто з зірок змінив найбільшу кількість жінок

Дехто вірить, що кохання буває одне на все життя. А ось герої цього матеріалу навпаки у пошуках "тієї єдиної" встигли побувати у декількох шлюбах, дехто з них продовжує пошуки любові усього свого життя. Хто ж ті зіркові чоловіки, які змінили не одну дружину.
Ані Лорак все ще закохана у колишнього чоловіка Мурата, який одружується

Ані Лорак все ще закохана у колишнього чоловіка Мурата, який одружується: “Все віддам за нього”

Декілька тижнів тому стало відомо, що колишній чоловік Ані Лорак, український бізнесмен турецького походження Мурат Налчаджиоглу заручився зі своєю обраницею Лілією. Подія якраз пропала на реліз нової композиції співачки, а тепер Кароліна інтригує мережу свіжими новинами.
Юрій Горбунов

“Хитрі очі”: як виглядав Юрій Горбунов в молодості – в мережі з’явилися ексклюзивні архівні фото ведучого

Юрій Горбунов - один із найпопулярніших та найбільш затребуваних українських телеведучих. Цього року він відсвяткував свій 51 день народження. Не зважаючи на вік, його продовжують включати в рейтинги привабливих чоловіків вітчизняного шоубізу, а дехто вважає, що з роками він абсолютно не змінився.
Ольгу Горбачову та Юрія Нікітіна не впустили на червону доріжку

Ольгу Горбачову та Юрія Нікітіна не впустили на червону доріжку: чим зірки так насолили шоу-бізнесу

Ольга Горбачова та Юрій Нікітін намагалися потрапити на конкурс краси, але були залишені організаторами заходу біля входу, благати охоронців пропустити їх усередину. Що стало причиною цієї ситуації, як вона була вирішена читайте детально у нашій статті.

Популярне

Останні новини