Церковне свято 18 жовтня: що можна і не можна робити на святої Харитини – традиції, прикмети

Церковне свято 18 жовтня лише на перший погляд, вважається непримітним. Втім, сила святої Харитини сьогодні відкриває серця всім віруючи та невіруючим людям, а ще дарує надію на чудесну зустріч зі Спасителем. Як відзначати цей день - читайте далі у матеріалі.

Свята Харитина була справжньою мученицею, яка з вірою у серці подолала всі перешкоди, а Господь не дав язичницьким поганцям звести дівчину зі світу та забрав до Раю сам. Вражає канонізована діва не тільки стійкістю характеру, а й своєю долею, на яку випало немало випробувань. Вона рано лишилася батьківської турботи і жила у чужих людей. Втім, вона зуміла пронести крізь роки всі християнські цінності, що дісталися їй у спадок від найрідніших.

Церковне свято 18 жовтня

Подейкували, що від святої відходило світло і всі невіруючі дивувалися, як це так: проста дівчина, а на сонці сяє мов діамант. Харитина нікого з язичників від себе не відганяла, а добрим словом та ласкою привчала до віри Христової. Втім, обмовили діву невірні та відправили у в’язницю.

Так, як мучениця могла навернути навіть найбільших атеїстів до Бога, навіть зараз старі люди вірять, що 18 жовтня наше серце по-особливому бачить Господа і готове як ніколи служити йому. На світлу пам’ять Христової нареченої, читайте ввечері пошепки її Тропар та Кондак:

Тропар, глас 4: Агниця твоя, Ісусе, Харитина,* кличе великим голосом,* Тебе, жениху мій, люблю і, Тебе шукаючи, страждаю,* і разом з Тобою розпинаюся, і погребуюся хрещенням Твоїм,* і терплю ради Тебе, щоб і царювати в Тобі,* і вмираю за Тебе, щоб і жити з Тобою,* та як жертву непорочну прийми мене, що з любов’ю пожертвувалася Тобі.* Її молитвами як милостивий спаси душі наші.

Кондак, глас 2: Кріпким умом, Харитино, душу утверджуючи вірою, борителя ворога явно посоромила єси, перед Христом представши, всеблаженна, в багряницю крові твоєї одягнена, і завжди з Ангелами радуючись, моли за нас, страстотерпице.

Традиції та прикмети 18 жовтня

Вважається, що саме сьогодні осінь повертає на зиму. Добре, якщо не випаде вранці сніг – це означатиме, що до нас ще не скоро прийдуть морози. А якщо побачите на березах та дубах листя – знайте, то дощів у грудні.

Гарною справою сьогодні буде зайнятися ткацькою справою або шиттям. У народі вірили: як ниточка до ниточки стелеться, так і добробут у хаті буде прибувати.

Особливих заборон на цей день немає, але церковники не рекомендують одружуватися на день пам’яті Харитини.

Схожі статті

Коли і як святкують Різдво в Україні 2023-2024: основні дати за старим і новим календарем, традиції

Розповідаємо, коли святкують Різдво у 2023 році в Україні, які існують різдвяні традиції, заборони. Також дізнаєтеся, коли Різдво перенесли на 7 січня, про страви на Святвечір та інші цікаві факти.

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.