29 жовтня: яке сьогодні свято, що можна і не можна робити, традиції, прикмети та іменинники

День мученика Лонгіна сотника сьогодні відзначає православна церква. Свято несе у собі велику цінність, адже нагадує всім, що Господь наш Спаситель - милосердний до кожного. Дізнайтеся, як було врятовано душу римського вояки і чому варто молитися цього дня кожному.

Лонгін був звичайним римським сотником. Він походив з Каппадокії та змалечку знав, що буде воїном. Так склалося, що був чоловік під владою Пілата. Того самого правителя, при якому віддали наказ про розп’яття Христа. Та, як побачив Лонгін чудеса Божі, як дізнався про зцілення і воскресіння, то одразу увірував у Сина Господнього. Та правитель знав, що його воїн може відректися від нього, тому послав на найтяжчу роботу: стерегти Ісуса після розп’яття на хресті.

29 жовтня: яке сьогодні свято

Коли Ангел зійшов до печери, де лежав у гробі наш Спаситель, коли сталося диво і Христос повернувся до життя – тоді сила віри Лонгіна стала ще сильнішою, а для себе чоловік вирішив почати проповідувати про дива Божі.

Традиції 29 жовтня

У цей день слід пам’ятати про милосердність, адже навіть стражу розп’ятого було даровано силу вірувати. Тому однією з традицій цього дня можна вважати благочинність. Подаруйте свій одяг нужденним або приготуйте обід їм.

Пращури вірили, що 29 жовтня цілющої сили набуває вода. Вранці обов’язково вели дітей до криниць та вмивали їх, аби зір гарний подарувати. А ось літні люди намагалися вийти погрітися на сонце. Вважалося, що проміння подарує тепло на всю зиму.

Аби Бог здоров’ям не образив, прочитайте таку молитву:

О, великий угоднику Христовий, страстотерпче і лікаре многомилостивий Пантелеймоне! Змилосердися наді  мною, грішним рабом Божим (ім’я), вислухай благання і благання моє, змилостив Небесного, верховного Лікаря душ і тілес наших, Христа Бога нашого, нехай дарує нам зцілення від жорсткого гнітучого мене недугу. Прийми недостойне моління грішнійшого від усіх людей.

Відвідай мене благодатним відвідуванням твоїм. Не возгнушайся гріховних виразок моїх, помажеш їх єлеєм милості твоєї і зціли мене; та здоровий сущи душею і тілом, залишок днів моїх, за допомогою благодаті Божої, зміг провести в покаянні і догоджанні Богу, і сподоблюся восприяти благий кінець живота мого. Гей, угоднику Божий! Умоли Христа Бога, щоб дарував мені заступництвом твоїм здоров’я тіла і спасіння душі моєї. Амінь.

Заборонено сьогодні сваритися, прясти й ображати дрібних тварин.

Прикмети та іменинники 29 жовтня

Спостерігайте на свято Лонгіна за небесними світилами:

  • Сонце у димці – до нещасть
  • Ясні зорі віщують гарну погоду
  • Сонце зникло після обіду – на Новий рік чекайте морозів
  • Дощ на Лонгіна віщує швидкий прихід зими.

А іменини сьогодні відзначають: Дементій, Єгор, Іван, Олексій, Георгій, Євгеній.

Схожі статті

Точно не 25 грудня: яка справжня дата Різдва Христового — вчені приголомшили відповіддю

Свято Різдва у світі відзначають 25 грудня. Відомо, що син Божий Іісус народився взимку у першому році нашої ери. Але чи дійсно це так? Яку відповідь дають вчені — читайте в матеріалі "Сенсації".

Світяться і блищать: 5 простих ідей зробити красивий новорічний декор власноруч

Створення різдвяного і новорічного декору — цікаве заняття, яке створює навколо атмосферу свята і домашнього затишку. Пропонуємо читачам "Сенсації" 5 ідей, як власноруч створити новорічний декор.

З 1 грудня: велика Лаврська дзвіниця відкриває резиденцію Святого Миколая – ось що там буде

З 1 грудня 2024 року у великій дзвіниці Києво-Печерської Лаври запрацює Резиденція святого Миколая. Які локації там будуть працювати та коли можна навідатись туди — дізналася "Сенсація".

День святого Миколая 2024: дата за новим церковним стилем, традиції і звичаї свята

День святого Миколая за старим стилем в Україні відзначали 19 грудня. Але вже другий рік поспіль ця дата змістилась. Коли саме українці шанують памʼять святого Миколая — розповість "Сенсація".

Яке церковне свято 12 квітня 2024 – все про цей день, що не можна робити та яким прикметам можна довіряти

Яке свято 12 квітня 2024? Дізнайтеся в нашому матеріалі, що це за день, які прикмети можна розпізнати, яких традицій дотримуються віряни та чого уникають.

11 квітня 2024 — яке сьогодні церковне свято, і чого не варто робити, щоб не лити в майбутньому гіркі сльози

Яке церковне свято 11 квітня 2024 року? Ознайомтеся з нашим матеріалом, щоб дізнатися, що у цей день святкують віряни, яким традиціям слідують, а також, які є прикмети та повір'я.