Церковне свято 13 листопада: що можна і не можна робити день святих Спиридона і Никодима – традиції, прикмети

13 листопада - день, коли осінь повністю повертається на зиму. Наші предки уважно спостерігали за природою, намагалися підгодувати тварин та зверталися до Господа, просили про здоров'я, адже знали, що слова, сказані на Спиридона і Никодима, мають особливу силу і енергетику.

Святі Спиридон і Никодим жили у Київських печерах. Послух у них був нетиповий. Вони пекли просфори. 30 вірою правдою служили вони Господу. При цьому, прийшли до монастиря чоловіки вже достатньо немолодими людьми. Є записи у ченців про те, що одного разу загорілася піч, біля якої працювати Спиридон і Никодим. Вогонь не ушкодив їх, адже сила молитви захистила від напасті.

Церковне свято 13 листопада

Вважається, що 13 листопада всі сказані слова мають неймовірну силу та здатність збуватися. Саме тому наші предки намагалися провести цей день у думках та розмовах про Бога. Просили у нього здоров’я, наснаги. Аби і вас Господь нагородив богатирськими силами, прочитайте таку нескладну молитву до Пантелеймона, з якою зверталися до Преподобного служителі Лаври:

О, великий угоднику Христовий, страстотерпче і лікаре многомилостивий Пантелеймоне! Змилосердися наді  мною, грішним рабом Божим (ім’я), вислухай благання і благання моє, змилостив Небесного, верховного Лікаря душ і тілес наших, Христа Бога нашого, нехай дарує нам зцілення від жорсткого гнітучого мене недугу. Прийми недостойне моління грішнійшого від усіх людей.

Відвідай мене благодатним відвідуванням твоїм. Не возгнушайся гріховних виразок моїх, помажеш їх єлеєм милості твоєї і зціли мене; та здоровий сущи душею і тілом, залишок днів моїх, за допомогою благодаті Божої. Амінь.

Прикмети 13 листопада

Щодо прикмет, то бажано у цей день спостерігати за природою. Перший сніг сулить морозну та затяжну зиму. Якщо побачите 13 листопада зайця – рік буде ситим. А ось поява горобців під вікнами означає, що озимі пропадуть.

Сонячний тихий день віщує теплий січень, а якщо піде дощ – мокрим буде весь лютий.

Новини, інтерв’ю, цікаві історії ти знайдеш на сайті Сенсація
реклама

Поділіться статтею

Єгор Гордєєв і Неля Шовкопляс показали свої почуття всій країні

Єгор Гордєєв і Неля Шовкопляс одягли парні костюми та нарешті показали свої почуття всій країні: “Люблю”

Стосунки колег та партнерів по студії Єгора Гордєєва та Нелі Шовкопляс давно інтригують публіку. Деяким глядачам здається, що їхні взаємини занадто близькі, і чоловіку телеведучої є через що хвилюватися. Тим часом, зірки не тільки не звертають увагу на чутки, але і продовжують підживлювати інтригу.
Олександр Пономарьов показав юну фаворитку

Олександр Пономарьов показав юну фаворитку: різниця у віці з дівчиною вражаюча — не менше 30 років

Олександр Пономарьов нечасто демонструє своє життя та його нюанси. Особисте він вважає за краще приховувати від фанатів. Тим більше, що його попередні два шлюби закінчилися доволі скандально. Однак, є деталі, якими він охоче поділиться в соціальній мережі.
Зіркові шлюби з великою різницею у віці

Нерівні зіркові шлюби з великою різницею у віці: Галкін і Пугачова, Павлік і Репяхова, Петросян і Брухунова

0
Нерівні шлюби серед зірок стають вже звичним явищем, адже все частіше в шоу-бізнесі з'являються пари з великою різницею у віці. Відомі люди поєднують свої долі з пасіями значно молодшими за них, і своїм прикладом доводять – коханню кожен вік підвладний.
Як виглядає чоловік Олени Фроляк, якому вона народила двох дітей

Як виглядає чоловік Олени Фроляк: бородатий статний красень з довгим волоссям, якому ведуча народила 2 дітей

0
Відома українська журналістка Олена Фроляк є незмінною ведучою програми "Факти ICTV" протягом багатьох років. Та не лише запаморочливою кар'єрою вона може похвалитися. Поза камерами Олена перетворюється на люблячу дружину і турботливу матір, тож як виглядають її чоловік і діти?
Гороскоп на 1 грудня 2021 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 1 грудня 2021 року для всіх знаків зодіаку: день, у який прокинеться віра в дива та людей

Гороскоп на 1 грудня 2021 року для всіх знаків зодіаку обіцяє вам незабутні емоції та відчуття, що все змінюється. Не забувайте допомагати іншим, ділитися щастя, співпереживати, виражати свою вдячність. Якщо ви волієте змінити цей світ, то починайте себе і побачите, що це приносить результати.

Популярне

Останні новини