Церковне свято 29 листопада: що можна і не можна робити на день апостола Матвія – традиції, прикмети

Другий день Різдвяного посту розпочинається частуванням пам'яті святого апостола Божого - Матвія. Молитви сьогодні мають особливу силу та долітають до самого Христа. Дізнайтеся все про сьогоднішнє свято та не забудьте відкрити серце Господу-Спасителю нашому.

Матвій – зима відпотій. Такими словами наші предки розпочинали день 29 листопада. Люди вірили, що Євангеліст почує прохання і подарує ще пару-трійку днів тепла та сонця. Сьогодні не можна займатися важкою фізичною працею та бавитися алкоголем. Обережно наряджайтеся: не варто надавати перевагу яскравим кричущим кольорам та ретельно варто дивитися, якою стороною ви одягаєте речі. Якщо навиворіт вчепили предмет гардеробу, то краще не виходьте з хати. Вважається, що так можна накликати злидні.

Молитва на 6 жовтня
Церковне свято 29 листопада

Як молитися 29 листопада?

На другий день Різдвяного посту слід прости Господа за зцілення. Їсти сьогодні можна лише аскетичну гарячу їжу, але без масла. Олію додавати не заборонено. Перед тим, як ви схилитеся перед образом Божим, згадайте, як грішили цього року та попросіть вибачення, а ще краще сходіть сповідайтеся.

На своєму вранішньому ритуалі прочитайте молитву за недужого, а на вечірній службі поставте свічку біля ікони святого Пантелеймона.

Лікарю душ і тіл наших, Джерело життя нашого, Христе Ісусе Господи і Спасителю наш! Поглянь милосердним оком Твоїм на цього в тяжкій недузі, прихились до наших слізних благань, перстом милосердя Твого доторкнись до немічного тіла хворого брата нашого, вгаси вогонь тіла його, зменш біль недуги його, поверни здоров’я йому, піднеси його з постелі немочі, продовж дні життя його, щоб на землі він послужив Тобі, ходив по стежках заповітів Твоїх та удостоївся Твого Небесного Царства і разом із святими славив Тебе, Бога Милостивого’ з Отцем і Духом на віки віків.
Амінь

 

реклама

Поділіться статтею

Молодший брат Софії Ротару поскаржився на зірку, яка кинула його в бідноті

Молодший брат Софії Ротару поскаржився на зірку, яка кинула його в бідноті і не спілкується з ним: “В неї все є!”

Молодший брат Софії Ротару поспілкувався з журналістами та розповів правду про його старшу сестру, яка живе в Конча-Заспі. На що поскаржився чоловік?
Тіна Кароль проміняла молдавського мачо на грузинського

36-річна Тіна Кароль проміняла молдавського мачо на грузинського: Дан Балан втратив поп-діву назавжди

Відома українська співачка Тіна Кароль поїхала до Грузії, щоб виступати на сцені для телевізійного шоу. Як пройшов захід, дізнайтеся наші статті.
Оксана Марченко підстриглася під хлопчика і показала неочікуваний результат

Такою 48-річну Оксану Марченко не бачив ніхто: зірка підстриглася під хлопчика і показала результат (Фото)

Відома українська телеведуча Оксана Марченко показала себе з невідомої сторони. Як знаменитість виглядає з чоловічою стрижку, дізнайтеся в нашій статті.
Гороскоп на 16 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку

Гороскоп на 16 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку: день, який варто витратити на дрібні справи

Гороскоп на 16 січня 2022 року для всіх знаків зодіаку обіцяє день повний сюрпризів, але й суперечок та емоційно-важких моментів. Детальніше у нашій статті.
Церковне свято 16 січня

Церковне свято 16 січня: що можна і не можна робити на пророка Малахії і Гордія– традиції та прикмети

Сьогодні церква вшановує дуже незвичайних святих. Вважається, якщо помолитися у цей день - Господь обов'язково почує, а головне дослухається до ваших слів.

Популярне

Останні новини