Церковне свято 18 грудня: що можна і не можна робити на день преподобного Сави – традиції, прикмети

Святий Сава жив у Каппадокії і його добродіяння добре пам'ятає наша церква. Моліться сьогодні і Всевишній обов'язково почує сокровенні слова.

Святий Сава зачинявся у печерах та тримав найсуворіші аскези. Молився щоденно та славив Господа діяннями своїми. Його пам’ятають, як благочестивого чоловіка.

Предки вважали, що сьогодні особливо важливо звернутися до Всевишнього тим, хто хоче одужати, завести дитину чи успішно пережити операцію.

Вірили також і у прикмети. 18 грудня не сприймали, як той день, коли успішно можна почати нові справи. Не дозволяли вагітним жінкам мити голову, бо думали, що у майбутньої дитини буде погана пам’ять. А ось свататися – можна. Взагалі це дійство навіть заохочувалося, адже вважалося, хто запропонує сьогодні руку і серце, той проживе зі своєю обраницею до кінця життя. Чекали вночі морозів, адже вважалося, що свята Варвара мостить, Сава гострить, а Микола кіл ставить.

Сава Преподобний
Сава Преподобний

Аби Всевишній укріпив здоров’я – читали таку молитву:

Боже, Творець всього живого, благаю, зглянься над рабом Твоїм (ім’я) і даруй одужанням тіло його. Тільки Твоя допомога зцілить його, тільки сила Твоя здатна творити чудеса, тільки Ти можеш подарувати порятунок і позбавити від страждань. Зроби так, про Милостивий, щоб біль відступила і ніколи не поверталася, щоб душа відчула силу божественну, а тіло позбулося недуги. Сили Твої обмиють рани немічного, які миттєво заживуть. Милість Твоя, Господи, зміцнить віру і позбавить від хвороби (ім’я). На віки вічні. Амінь

Цей текст є священним і після читання обов’язково потрібно тричі перехреститися і поклонитися образу Божому. Краще читати молитву рано вранці, коли сонце ще не встало.

Схожі статті

10 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олена Кравець та Ілона Гвоздьова приймають вітання

Іменини – особливий день для кожного вірянина та людей, які святкують своє свято за правилами та традиціями. Дізнаємося, хто 10 серпня може приймати вітання та подякувати ангелу-охоронцю за свій захист.

7 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олександр Пікалов та Анна Кошмал приймають вітання

Церковний календар підкаже, як назвати дитину, яка народилася в певний день, адже, якщо дати малюку ім'я зі списку іменинників, то тоді вірилося, що він матиме ще більший захист з небес.

6 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Анатолій Анатоліч та Христина Соловій приймають вітання

Існує достатня кількість людей, які не беруть до уваги правила святкування Дня ангела, а отже по-справжньому не зможуть провести своє свято за всіма церковними обрядами.

5 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Андрій Данилко та Віталій Козловський приймають вітання

У сучасних реаліях багатьом громадянам здається свято День ангела не дуже важливим у їхньому житті, однак не варто забувати про нього, адже так ви маєте змогу попросити в ангела-охоронця про ще більший захист.

4 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Олексій Потапенко та Марія Єфросиніна приймають вітання

День ангела – світле християнське свято, яке кожного дня мають представники різних імен, що відзначається в день пам'яті святого, чиє ім'я носить людина.

3 серпня: хто сьогодні святкує День ангела? Єгор Гордєєв та Анна Саліванчук приймають вітання

Якщо ви вирішили святкувати свій День ангела, віряни радять дотримуватися всіх традицій, а ще помолитися, аби подякувати ангелу-охоронцю за захист та здійснення одного з заповітних бажань.

31 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Артист Іван Дорн приймає вітання від рідних

Не всі українці знають, коли в них День ангела, тому для цього слугує церковний календар та новинні сторінки, які доповідають нам, кого з рідних варто привітати.

30 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Марина Боржемська та Маргарита Січкар приймають вітання

Щоденно імена різного походження мають своє свято День ангела, а дехто з пересічних громадян навіть не здогадуються про це. Дізнаємося, хто відзначає свої іменини 30 липня 2023.

29 липня: хто сьогодні святкує День ангела? Юлія Саніна та Павло Зібров приймають вітання

Багато українців забувають про свій День ангела, пам'ятаючи лише про власний день народження, утім, і церковні свята відіграють неабияку роль у нашому житті.